Windows 8 nie ładuje się

(Ja_:D) #1

Witam,

miałem na laptopie windows 7. Po jakimś czasie zaczął się wieszać tak, że musiałem go wyłączać przez przytrzymanie zasilania. W końcu odmówił posłuszeństwa. Zaczął się ładować i pod koniec jak miał się przełączać już na okienko to gdzie się loguje robił się czarny ekran i kontrolka dysku przestała migać. Zrobiłem format i nagrałem nowy system. Po 3-4 uruchomieniach znowu to samo. Założyłem inny dysk od starego laptopa i wgrałem windows 8. Podczas instalacji w momentach kiedy miał on się restartować dioda dysku przestawała migać. Znowu hard wyłączenie i po włączeniu instalacja leciała dalej. Po instalacji było ok. Dzisiaj włączam kompa i w momencie włączenia mam napis "ACER" a pod spodem na pasku ładowania było zawsze napisane aby wdusić F2 by przejść do biosu, F12 itp. Wiecie o co chodzi. Teraz to się w ogóle nie pokazuje. Dusząc F2 nie można wejść ogóle do biosu tylko od razu pojawia się znaczek windows 8 i jak zaczyna kręcić się to kółko to pojawiają się 2-3 kropki i kręcenie ustaje i znowu dioda dysku nie miga. Co możne być przyczyną?dwa dyski złe? czy coś innego?

(system) #2

Przede wszystkim musisz być absolutnie pewny, że nie da się wejść do BIOSu przez F2 w czasie startu laptopa. Jeśli tak faktycznie jest, to wskazywałoby to raczej na uszkodzenie niestety płyty głównej laptopa. Wątpię, że awarii uległy oba dyski. 

(Ja_:D) #3

Nie da sie niestety. Wczoraj miałem taki moment, że nie szło też wejść więc przełożyłem dyski i to samo. Jak założyłem znowu ten z windows 8 to szło wejść do biosu.

(Leoncio) #4

Miałem kiedyś podobny przypadek na Windows 8.1 kiedy nie było możliwości wejścia w Bios, a było to wtedy gdy miałem włączone “szybkie uruchamianie” (nie było żadnego menu Biosu). Jeśli restartowałem komp to wszystko było normalnie i jak wyłączyłem szybki start to też pokazywały się opcje wejścia w  Bios.

(Ja_:D) #5

A jak to wyłączyć? Mam windowsa 8.1.

(mrFreeze) #6

Masz jakiegoś innego kompa pod ręką gdzie możesz sprawdzić smart tych dysków z laptopa. Podłącz je do stacjonarki odpal HDTune zakładka Health i wrzuć screeny z obu dysków.

http://www.hdtune.com/files/hdtunepro_550_trial.exe

(Ja_:D) #7

W sensie spróbować odpalić system z tych dysków na innym komputerze? Stacjonarnego niesety nie mam.

(mrFreeze) #8

Nie uruchomić system tylko podpiąć jako drugi dysk i sprawdzić ich smart. Jak nie możesz wejść do biosu to tutaj nic nie zbootujemy np. MHDD i zdjęcie spod F8.

(Ja_:D) #9

A pod laptopa da się podpiąć?

(mrFreeze) #10

Pod innego tak ale wtedy będziesz musiał użyć coś bootrowalnego np. MHDD żeby odczytać smart. Chyba, że laptop jest przystosowany do dwóch twardzieli.

(Ja_:D) #11

A moze nagram ten MHDD na plyte i postaram się jakoś odpalić z tego laptopa?

(mrFreeze) #12

Ja k zbootujesz CD nie ma sprawy.

(Leoncio) #13

W opcjach zasilania wybierz - skutek zamknięcia pokrywy - i u góry są opcje - “zmień ustawienia, które są teraz niedostępne”.

(Ja_:D) #14

Udało mi się włączyć laptopa. Założyłem stary dysk, włączyłem i to samo… założyłem znowu ten z windows 8.1 i odpalił. Co konkretnie zrobić z tym programem HD Tune Pro ? Nacisnąć start?

(mrFreeze) #15

Zakładka Health wrzuć screena.

(oggi21) #16

aktualizacja biosu, najwidoczniej nie masz aktualnych sterowników kontrolera dysku

(Ja_:D) #17

A jak zrobić tą aktualizację? Dzisiaj włożyłem stary dysk (ten z windows 7) i komputer się nie włączył, znowu nie szło wejść do biosu. Założyłem znowu ten drugi dysk z windows 8.1 i do biosu można wejść normalnie i system się ładuje. Jakieś dziwne czary się dzieją. 

Wrzucam printscreena

post-97137-0-58493900-1422121175_thumb.j

(mrFreeze) #18

Ten dysk jest totalnym złomem jak on działa to nsam nie wiem jak masz coś ważnego na nim to rób backup danych.

(Ja_:D) #19

Nie znam się za bardzo tak na komputerach w sensie sprzętowym. Mam laptopa Acer Aspire 5560. Doradzi mi ktoś jaki dysk powinienem kupić? W miarę nie drogi. 

(oggi21) #20

O … albo przeoczyłem,  czy co ?., czemu nikt nie zapytał o firmę i model laptopa?