Windows 8 nie ładuje się

Witam,

 

miałem na laptopie windows 7. Po jakimś czasie zaczął się wieszać tak, że musiałem go wyłączać przez przytrzymanie zasilania. W końcu odmówił posłuszeństwa. Zaczął się ładować i pod koniec jak miał się przełączać już na okienko to gdzie się loguje robił się czarny ekran i kontrolka dysku przestała migać. Zrobiłem format i nagrałem nowy system. Po 3-4 uruchomieniach znowu to samo. Założyłem inny dysk od starego laptopa i wgrałem windows 8. Podczas instalacji w momentach kiedy miał on się restartować dioda dysku przestawała migać. Znowu hard wyłączenie i po włączeniu instalacja leciała dalej. Po instalacji było ok. Dzisiaj włączam kompa i w momencie włączenia mam napis “ACER” a pod spodem na pasku ładowania było zawsze napisane aby wdusić F2 by przejść do biosu, F12 itp. Wiecie o co chodzi. Teraz to się w ogóle nie pokazuje. Dusząc F2 nie można wejść ogóle do biosu tylko od razu pojawia się znaczek windows 8 i jak zaczyna kręcić się to kółko to pojawiają się 2-3 kropki i kręcenie ustaje i znowu dioda dysku nie miga. Co możne być przyczyną?dwa dyski złe? czy coś innego?

Przede wszystkim musisz być absolutnie pewny, że nie da się wejść do BIOSu przez F2 w czasie startu laptopa. Jeśli tak faktycznie jest, to wskazywałoby to raczej na uszkodzenie niestety płyty głównej laptopa. Wątpię, że awarii uległy oba dyski. 

Nie da sie niestety. Wczoraj miałem taki moment, że nie szło też wejść więc przełożyłem dyski i to samo. Jak założyłem znowu ten z windows 8 to szło wejść do biosu.

Miałem kiedyś podobny przypadek na Windows 8.1 kiedy nie było możliwości wejścia w Bios, a było to wtedy gdy miałem włączone “szybkie uruchamianie” (nie było żadnego menu Biosu). Jeśli restartowałem komp to wszystko było normalnie i jak wyłączyłem szybki start to też pokazywały się opcje wejścia w  Bios.

A jak to wyłączyć? Mam windowsa 8.1.

Masz jakiegoś innego kompa pod ręką gdzie możesz sprawdzić smart tych dysków z laptopa. Podłącz je do stacjonarki odpal HDTune zakładka Health i wrzuć screeny z obu dysków.

 

http://www.hdtune.com/files/hdtunepro_550_trial.exe

W sensie spróbować odpalić system z tych dysków na innym komputerze? Stacjonarnego niesety nie mam.

Nie uruchomić system tylko podpiąć jako drugi dysk i sprawdzić ich smart. Jak nie możesz wejść do biosu to tutaj nic nie zbootujemy np. MHDD i zdjęcie spod F8.

A pod laptopa da się podpiąć?

Pod innego tak ale wtedy będziesz musiał użyć coś bootrowalnego np. MHDD żeby odczytać smart. Chyba, że laptop jest przystosowany do dwóch twardzieli.

A moze nagram ten MHDD na plyte i postaram się jakoś odpalić z tego laptopa?

Ja k zbootujesz CD nie ma sprawy.

W opcjach zasilania wybierz - skutek zamknięcia pokrywy - i u góry są opcje - “zmień ustawienia, które są teraz niedostępne”.

Udało mi się włączyć laptopa. Założyłem stary dysk, włączyłem i to samo… założyłem znowu ten z windows 8.1 i odpalił. Co konkretnie zrobić z tym programem HD Tune Pro ? Nacisnąć start?

Zakładka Health wrzuć screena.

aktualizacja biosu, najwidoczniej nie masz aktualnych sterowników kontrolera dysku

A jak zrobić tą aktualizację? Dzisiaj włożyłem stary dysk (ten z windows 7) i komputer się nie włączył, znowu nie szło wejść do biosu. Założyłem znowu ten drugi dysk z windows 8.1 i do biosu można wejść normalnie i system się ładuje. Jakieś dziwne czary się dzieją. 

 

Wrzucam printscreena

post-97137-0-58493900-1422121175_thumb.j

Ten dysk jest totalnym złomem jak on działa to nsam nie wiem jak masz coś ważnego na nim to rób backup danych.

Nie znam się za bardzo tak na komputerach w sensie sprzętowym. Mam laptopa Acer Aspire 5560. Doradzi mi ktoś jaki dysk powinienem kupić? W miarę nie drogi. 

O … albo przeoczyłem,  czy co ?., czemu nikt nie zapytał o firmę i model laptopa?