Windows 8 - Nie można połączyć się ze sklepem Windows

Posiadam preinstalowany Windows 8, ± 5 lat temu zaktualizowałem go do wersji 8.1. Wczoraj skorzystałem z partycji recovery, przywróciło mi Windows 8. Chciałem teraz zaktualizować do wersji 8.1 bo niestety po aktualizacji Windows program do przywracania nie będzie działał na zwykłym 8 (Dell Backup and Recovery), a może kiedyś chciałbym jeszcze skorzystać z recovery, niewiadomo. Problem w tym, że aktualizację do 8.1 pobierało się ze sklepu, a sklep nie działa. Kto wie jak to rozwiązać, zrzuty ekranu poniżej.

Może sklep na Windows 8 już nie działa, ktoś ma jeszcze 8, a nie 8.1 i wie jak to naprawić?
Jak widać, sklep pokazuje dostępność aktualizacji więc jakieś połączenie musi być, ale wejść nie można.

Pobrać w zwykły sposób plik ISO systemu Windows 8.1, 32- lub 64-bit, stąd:
https://www.microsoft.com/pl-pl/software-download/windows8ISO
Wypalić płytę DVD lub wykonać bootowalnego pendrajwa programem Rufus i z tego nośnika (DVD lub pendrajw) po otwarciu kliknąć na plik “setup.exe” i w ten sposób wykonać uaktualnienie do Win8.1.
W ten sposób ominąć ten problem ze sklepem.

2 polubienia

Dzięki, przynajmniej jest jakieś wyjście z tej sytuacji. Widzę, że nie tylko ja mam ten problem.
Wiadomość na forum Microsfot z dnia dzisiejszego.
Tylko teraz nie wiem na jaką wersję mam licencję, preinstalowany na lapotpie był Windows 8. Można pobrać kilka wersji ISO:

  • Windows 8.1
  • Windows 8.1K
  • Windows 8.1KN
  • Windows 8.1N
  • Windows 8.1Single Language

Z internetu:

Windows N: Multimedia support removed. This version is for the European market and has no Windows Media Player, Windows Media Center, and Windows DVD Maker. These components were removed due to sanctions by the European Union (EU) against Microsoft for violating anti-trust laws.
Windows K: An edition especially for the South Korean market and comes pre-installed with links to other competing instant messaging and media player software.
Windows KN: A combination of K and N. It has links to other competing IM/MP software, but Windows Media Player, Windows Media Center, or Windows DVD Maker have been removed.

Czyli chyba 8.1 nie 8.1N bo standardowo w laptopie mam Widnows Media Player i programy Cyberlink.

Na pewno Windows 8.1 (ten pierwszy na liście)!