Windows 8 nie uruchamia się po instalacji aktualizacji


(PoisonPrince) #1

Witam. Mam dosyć poważny problem z "ósemką". Otóż po instalacji poprawek z zestawu wydanego 14 maja w ramach comiesięcznych aktualizacji, system nie chce się uruchomić. Dokładniej, ładowanie zatrzymuje się przed ekranem logowania, monitor miga (wygląda to jakby co kilka sekund włączał się i wyłączał) i nic nie da się zrobić. Wykluczyłbym raczej problemy sprzętowe, gdyż opisana sytuacja zdarzyła na 2 różnych komputerach z Windows 8 (laptop ASUS X53SV i stacjonarka). Pomaga przywracanie systemu, ale moja cierpliwość już się kończy... Jeżeli ktoś miał podobny problem bardzo proszę o jakieś rady. Będę niezmiernie wdzięczny.

Pozdrawiam

PP

PS.: Jeszcze jedno pytanie pomocnicze. Jak w Windows 8 dostać się do zaawansowanych opcji rozruchu w przypadku, gdy system się nie uruchamia?


(Tomaszozimek Torun) #2

Hej,

to co opisujesz jest częstym problemem użytkowników win8 - bez względu na markę laptopa. Kwestia czasu, prędzej czy później :slight_smile: wyjdzie jakiś stabilny SP.

Co do Twojego pytania o zaawansowane opcje rozruchu to w laptopach z uefi jest teraz dziwnie. Czasem zależy to również od producenta - co dziwne czasem też od modelu. W asusie proponuję przetestować kilka możliwości.

-F9 spamowanie podczas rozruchu

  • SHIFT +F8 podczas rozruchu

  • samo F8? :slight_smile:

plus tutaj ciekawy wpis na podobny temat

http://www.dobreprogramy.pl/bachus/F-ta … 37649.html

Pozdr.