Windows 8 - nie włącza się

Mam dziwny problem… chciałem zmienić użytkownika, dałem przełącz użytkownika i zrobił się szary ekran. Nic nie dało się zrobić więc przytrzymalem przycisk power. Komputer się wyłączył i od tej pory przy próbie uruchomienia zatrzymuje się na logo Windows. Przy próbie naprawy jest to samo.

Rozruch z DVD kończy się tak samo - ładują się, pliki pojawia się logo Windows i koniec. Próbowałam startu z płyty W7 i W8.

Jak zaczyna się wyświetlać logo przestaje świecić się ikona odczytu z dysku.

Bardzo bym prosił o szybką pomoc, bo potrzebuje skończyć projekt na jutro, a w środę wyjeżdżam :confused:

PS. Sprawdziłem liveCD, i dwie wersje Linuxa. LiveCd tak jak wcześniej, Linuxy wywalają błąd.

Ustawiłeś w ogóle start z płyty? Z systemem samym nic nie zrobisz - Windows wysypał się na dobre i trzeba go po prostu zainstalować od nowa. Poza tym, to było naprawdę genialne z twojej strony, że wyłączyłeś komputer. Rób tak dalej, to wykończysz sobie twardziela(o ile już nie wykończyłeś) jak tak dalej będziesz robił… W przypadku takich sytuacji stosuje się przycisk reset, który znajduje się pod, albo obok przycisku power.

Może przeczytaj trochę dokładniej opis problemu…

Oczywiście, że start z płyty włączyłem. Różne wersje Windowsa nie włączają się. Linuxy też nie. Więc uruchomienie czy format z płyty odpada.

Stał się cud i działa BT5 z pendrive’a. Z płytami jest to co było…

Powiedz mi w takim razie jak miałem wyłączyć laptopa inaczej niż przyciskiem power? lepiej wyciągnąć baterię?

Niby wszystkie pliki mogę odczytać z dysku…

To póki możesz odczytać pliki, skopiuj je lepiej. To po pierwsze.

Po drugie, spróbuj pendrive przygotować z GParted - usuń wszystkie partycje lub je sformatuj, a następnie od nowa spróbuj instalacji w zwyczajny sposób, tzn. z płyty. Jeśli to nic nie da, spróbuj instalacji Windowsa z pendrive.

PS. Nie naskakuj tak na kolegę - nie widzę, żebyś napisał w pierwszym poście o laptopie, a to jest spora różnica, w “komputerach”, jak wyżej napisano, jest przycisk reset, którego standardowo w laptopach nie ma.

Niestety usunięcie partycji nie pomaga. Dalej to samo, ładuje się tyko do logo systemu i na tym pozostaje - nic dalej się nie włącza - w kółko jedna animacja. Da się coś jeszcze zrobić?

Przyznaje, nie napisalem, ze to laptop.

Kolejna instalacja z pendrivea i ciągle to samo. Stoi na logo, a Linuxy wywalają błędy.

O dziwo BT5 jako jedyny z systemów działa z pendrivea i nawet instaluje się na dysku. Nie mam pojęcia co to może być…

W takim razie musisz oddać do serwisu - to będzie usterka sprzętowa.

Jeszcze jedna rzecz - ładowanie plików z W7 zatrzymuje się na CLASSPNP.sys.

Dodane 06.12.2012 (Cz) 16:36

Komputer wrócił z serwisu - naprawa płyty głównej.

Zainstalowałem wczoraj wszystkie sterowniki, dzisiaj korzystałem godzinę i podczas przeglądania internetu (w miedzy czasie pobierały się aktualizacje) wyskoczył błąd (zamiennik BSOD :wink: ), komputer się zrestartował i znów problem z uruchomieniem…

Teraz zatrzymuje się na disk.sys. Jakieś propozycje co zrobić? (Problem znów ten sam - nie da się uruchomić żadnego systemu)

Dodane 06.12.2012 (Cz) 16:45

Więc?