Windows 8 nie włącza się

(Imki12221) #1

Witam.

Otóż wczoraj mój laptop się mocno zawiesił, wiec posatnowiłem go zrestartować. Jednak to nic nie dało ponieważ pojawił się komunikat "przygotowanie autoamtycznej naprawy". Po długim czasie pojawia się dosłownie na 3 sekundy komunikat "komputer napotkał problem...." Spróbowałem odpalić go przy pomocy one recovery key i też nic nie dało.

I teraz moje pytanko. Co trzeba zrobić aby laptop był sprawny? Nie posiadam płytki instalacyjnej, nie dostałem jej od serwisu, a w wszystkich pojeciach typu BIOS itp. Jestem troche zielony :frowning: Proszę pomóżcie !

(Veers) #2

a) oddać laptopa do serwisu

b) podać dokładny opis sprzętu (producent, model)

c) przeczytać instrukcję odzyskiwania systemu

(Imki12221) #3

Nie chce oddawać go do serwisu, a laptop jest firmy Lenovo, model G505. A odzyskiwanie systemu mi nie dziala bo nie mam jak go włączyć bo wytworzyła się jakaś pętla w laptopie, najpierw jest przygotowanie do autoamtycznej naprawy a potem wyskakuje obraz na 3 sekundy i znika. Potem czarny ekran z logie Lenovo i ładuje sie i ładuje ... i tak dalej.

(adi0922) #4

Zbootuj windowsa na płytkę lub pendrive i odśwież system. 

(Spagnoletto) #5

Z tego co mi wiadomo, Lenovo posiada obok włącznika przycisk OKR-One Key Recovery którym jesteś w stanie przywrócić system do stanu fabrycznego, czyli jak po kupnie. Sprawdzałeś taką ewentualność ??

(Przemek G123) #6

Myślę, że najlepszym rozwiązaniem będzie serwis(gwarancyjny). Jak zaczniesz sam działać to może być jeszcze gorzej, tym bardziej, że do końca nie wiadomo co się zepsuło

(Apostoł) #7

Zawsze można ściągnąć .iso z Win8/Win8.1, wypalić i spróbować automatycznej naprawy lub przywrócić komputer do ostatniego punktu przywracania. Przynajmniej warto spróbować...