Windows 8 nie włącza się

Witam.

Otóż wczoraj mój laptop się mocno zawiesił, wiec posatnowiłem go zrestartować. Jednak to nic nie dało ponieważ pojawił się komunikat “przygotowanie autoamtycznej naprawy”. Po długim czasie pojawia się dosłownie na 3 sekundy komunikat “komputer napotkał problem…” Spróbowałem odpalić go przy pomocy one recovery key i też nic nie dało.

I teraz moje pytanko. Co trzeba zrobić aby laptop był sprawny? Nie posiadam płytki instalacyjnej, nie dostałem jej od serwisu, a w wszystkich pojeciach typu BIOS itp. Jestem troche zielony :frowning: Proszę pomóżcie !

a) oddać laptopa do serwisu

b) podać dokładny opis sprzętu (producent, model)

c) przeczytać instrukcję odzyskiwania systemu

Nie chce oddawać go do serwisu, a laptop jest firmy Lenovo, model G505. A odzyskiwanie systemu mi nie dziala bo nie mam jak go włączyć bo wytworzyła się jakaś pętla w laptopie, najpierw jest przygotowanie do autoamtycznej naprawy a potem wyskakuje obraz na 3 sekundy i znika. Potem czarny ekran z logie Lenovo i ładuje sie i ładuje … i tak dalej.

Zbootuj windowsa na płytkę lub pendrive i odśwież system. 

 

Z tego co mi wiadomo, Lenovo posiada obok włącznika przycisk OKR-One Key Recovery którym jesteś w stanie przywrócić system do stanu fabrycznego, czyli jak po kupnie. Sprawdzałeś taką ewentualność ??

Myślę, że najlepszym rozwiązaniem będzie serwis(gwarancyjny). Jak zaczniesz sam działać to może być jeszcze gorzej, tym bardziej, że do końca nie wiadomo co się zepsuło

Zawsze można ściągnąć .iso z Win8/Win8.1, wypalić i spróbować automatycznej naprawy lub przywrócić komputer do ostatniego punktu przywracania. Przynajmniej warto spróbować…