Windows 8, niedziałające USB i niepodpisany sterownik

Posiadam PC z płytą główną ASUS P5KPL-AM SE. Kilka miesięcy temu zainstalowany został na nim Windows 8, wszystko działało bezproblemowo. Ale kilka dni temu nagle wszystkie USB przestały działać. Na szczęście klawiatura jest pod PS/2, więc dało się cokolwiek zrobić. Otóż po wejściu w Menedżer urządzeń przy wszystkich portach USB jest ikonka z wykrzyknikiem, po wejściu we właściwości okazuje się, że urządzenie ma niepodpisany sterownik, dlatego nie działa. No i faktycznie, w szczegółach sterownika są 3 pozyjce - 2 podpisane oraz jedna nie - C:\Windows\system32\drivers\usbuhci.sys. Próbowałem użyć programu DSEO 1.3b, ale oficjalnie wspierany jest do W7 i faktycznie jego użycie niewiele dało. Po pierwszym restarcie porty zaczęły działać, po kolejnym znowu nic nie działało. Można oczywiście podczas każdorazowgo uruchamiania wyłączyć sprawdzanie podpisów sterowników, ale jest to rozwiązanie doraźne i nieakceptowalne na dłuższą metę.

Płyta główna nie jest oficjalnie wspierana przez producenta dla W8, na stronie nie ma żadnych nowych sterowników. Jednak nie rozumiem dlaczego przez kilka miesięcy nie było problemów aż nagle Windows postanowił zatruć mi życie.

Nie mam już pomysłów, może znajdzie się ktoś kto zna rozwiązanie problemu?

Użyj http://downloadmirror.intel.com/20775/eng/infinst_autol.exe do sprawdzenia i aktualizacji sterownika.