Windows 8 oem, wymiana dysku, brak oryginalnego obrazu iso


(Sudogs Decan) #1

Hej! Nie wiem czy dobry dział, mam jednak nadzieje że tak.


(józeek) #2

Pobierz i spróbuj ściągnąć obraz W8 przy pomocy klucza do W8 za pomocą tego programu http://www.dobreprogramy.pl/Windows-Installation-Media-Creation-Tool,Program,Windows,59079.html. jak się uda wypal na płytkę. Po wymianie dysku instalujesz W8 i ewentualnie dzwonisz do MS żeby ci aktywowali system, potem aktualizujesz do W8.1.


(Sudogs Decan) #3

Przy pomocy tego narzędzia właśnie stworzyłem\wypaliłem obraz 8.1 na usb. Jednak pozwala on ściągnąć tylko Windowsa 8.1, co więcej na stronie microsoftu jest program do pobrania obrazu windowsa 8 jednakże “Nie można używać tego klucza produktu do instalowania detalicznej wersji systemu Windows 8” . Niestety nie ma chyba media creation tool pod samą ósemkę, takiego aby obraz można było pobrać bezpośrednio bez podawania klucza.


(JeyJey) #4

Klucz od 8 działa z 8.1, samej 8-ki nie szukaj, nie ma sensu.


(Sudogs Decan) #5

Czyli jak użyje na tym dysku np dban’a aby usunąć aktualny system, następnie zamontuje nowy dysk i zainstaluje windowsa to wszystko powinno być ok i sam microsoft nie będzie robił problemów że klucz mam od Windowsa 8 a zainstalowany jest Windows 8.1?


(JeyJey) #6

Każdemu posiadaczowi Win8 przysługuje darmowe uaktualnienie do 8.1, a utworzony obraz za pomocą narzędzia od MS jeszcze bardziej ułatwia ten proces poprzez akceptację w nim klucza od Win8 (wcześniej nie było to możliwe).