Windows 8 oem, wymiana dysku, brak oryginalnego obrazu iso

Hej! Nie wiem czy dobry dział, mam jednak nadzieje że tak.

Pobierz i spróbuj ściągnąć obraz W8 przy pomocy klucza do W8 za pomocą tego programu http://www.dobreprogramy.pl/Windows-Installation-Media-Creation-Tool,Program,Windows,59079.html. jak się uda wypal na płytkę. Po wymianie dysku instalujesz W8 i ewentualnie dzwonisz do MS żeby ci aktywowali system, potem aktualizujesz do W8.1.

Przy pomocy tego narzędzia właśnie stworzyłem\wypaliłem obraz 8.1 na usb. Jednak pozwala on ściągnąć tylko Windowsa 8.1, co więcej na stronie microsoftu jest program do pobrania obrazu windowsa 8 jednakże “Nie można używać tego klucza produktu do instalowania detalicznej wersji systemu Windows 8” . Niestety nie ma chyba media creation tool pod samą ósemkę, takiego aby obraz można było pobrać bezpośrednio bez podawania klucza.

Klucz od 8 działa z 8.1, samej 8-ki nie szukaj, nie ma sensu.

Czyli jak użyje na tym dysku np dban’a aby usunąć aktualny system, następnie zamontuje nowy dysk i zainstaluje windowsa to wszystko powinno być ok i sam microsoft nie będzie robił problemów że klucz mam od Windowsa 8 a zainstalowany jest Windows 8.1?

Każdemu posiadaczowi Win8 przysługuje darmowe uaktualnienie do 8.1, a utworzony obraz za pomocą narzędzia od MS jeszcze bardziej ułatwia ten proces poprzez akceptację w nim klucza od Win8 (wcześniej nie było to możliwe).