Windows 8 Platform Preview pytania

witam mam kilka pytań odnośnie wersji testowej Windows 8

otóż chciałbym zainstalować ten system obok siódemki na laptopie na osobnej partycji

czy instalacje mam wykonać z poziomu właśnie siódemki czy z biosu? tak bym mógł później używać obu systemów

czy ten Windows 8 aktywuje się samoczynnie przez internet czy potrzebny jest klucz?

i jak jest ogólnie z połączeniem z internetem w tej wersji czy nie ma problemu przez router wifi można się połączyć?

czekam na odpowiedzi mogą pojawić się kolejne pytania :slight_smile:

Miałem 8-mkę na lapku[HP 550],na drugiej partycji.Obok 7-ki.Instalujesz z płyty,wypalasz ją po pobraniu.Win 8 instalujesz na innej partycji i potym chce adres mailowy.Ja używałem wifi i nie miałem problemu z netem[punkt dostępu].Znajdź sobie sterowniki do lapka najpierw[chipset,grafika,dźwięk].Co prawda instaluje 8-ka sterowniki,ale u mnie nie wszystkie.Jaką wersję chcesz wgrać-x64 czy x86.

chcę zainstalować x64

czyli instaluje z płyty ale czy instalator włączam już w biosie czy dopiero jak włączę win7?

a jak jest z wyborem systemu przy starcie można wybierać miedzy obiema wersjami?

Instalowłeś kiedyś 7-kę?A jaki masz teraz system?

Możesz instalować z “biosu”. Możesz wybrać który system chcesz uruchomić. A do konta nie trzeba email bo można utworzyć konto lokalne.

W bios musisz włączyć botowanie z napędu dvd jako pierwszy.Jak płyta zastartuje pokaże się napis-uruchomić intalację z płyty albo coś takiego.Musisz wtedy nacisnąć dowolny klawisz i voila.Win 8 zacznie się instalować.Nie sugeruj się literami partycji lecz rozmiarem lub nazwą.Instalator może zmienić litery partycji.Karta wyboru systemu jest,wygląd jest inny.

Ja mam windows xp na partycji C, a windows 8 na D - niby przy starcie pyta nas jaki system wybrać ale mi widnieje tylko jedna wersja - windows 8 developer preview, a po xp ani śladu. Raz udało mi się jakimś cudem uruchomić xpka (chyba jakoś dzięki złemu załadowaniu 8) ale powtórzyć już tego nie umię - próbowałem wieloma sposobami, ale nic z tego.

Instalowałem system z poziomu xp (właściwie to instalator tylko ładuje pliki z tego poziomu po czym komputer uruchami się ponownie i instaluje system), bo nie chciało mi zbootować płyty (musiałem źle wypalić).

na lapku mam Windows 7

czyli jeśli dobrze zrozumiałem mogę instalować z bootujacej płyty z biosu i bez problemu zainstaluje ósemkę obok siódemki i będę mógł wybierać przy starcie kompa który system uruchomię

oczywiście jeśli 7 mam na dysku c to 8 instaluje np na e

kiedyś bawiłem się systemami i ich instalacja ale to było dość dawno nie mam po prostu na to czasu teraz a dokładnie nie pamiętam

patrickalfa, tak

vicodin, zobacz: http://www.tomshardware.com/forum/3164- … ot-manager . Tylko musisz uruchomić wiersz poleceń w trybie administratora.

ok dzięki w razie jakichś innych problemów będę pytał

Robiac wedlug wskazowek wywala mi jakies bledy…

unledix.jpg

Popatrz: włączasz cmd w trybie administratora, następnie bcdedit /create {ntldr} /d “Windows XP” . Potem bcdedit /set {ntldr} device partition= X : gdzie X to partycja z WinXP . bcdedit /set {ntldr} path \ntldr i następnie bcdedit /displayorder {ntldr} /addlast i powinno działać. Pamiętaj że X to litera partycji którą wyświetla Win 8. A i nie przejmuj się tym komunikatem po bcdedit /create {ntldr} /d “Windows XP” tylko wpisz do końca te polecenia i na pewno będzie działać.

Zrobitak jak piszesz i brak wyboru systemu przy starcie… Nadal tylko Windows 8 Developer Preview…

unledpi.jpg

  • przy okazji wykrylem buga (o ile to bug) - robiac screena danemu okienkowi kopiuje ie rowniez cien okna (a chyba nie powinien)…

ja miałem taki sam problem a rozwiązałem go tak

otwórz mój komputer->properties->Advanced system settings->Launch and Recovery->i domyślnego windowsa wybrałem w moim przypadku win7 a ty wybierz ealier version windows

podczas uruchamiania ponownego nic nie naciskaj i pozwól mu odczekać to 30s i on się uruchomi ponownie i włączy xp a później będzie dao się wybrać system(w każdym razie ja mogę wybrać pomiędzy ealier version windows[xp], win7, win8,xp(ten co wcześniej) linuks

ps nie jestem na win8 tylko na win7 z językiem polski więc niektóre nazwy mogą się nie zgadzać ale sens jest ten sam

wygląda że widzi systemy ale nie ma wyboru między nimi w 8

@up

Działa, dzięki za radę :wink:

Wygląda na to, że kreator Windowsa 8 odpowiedzialny za przełączania między systemami nie wykrywa starszych wersji oprogramowania.

to dp może jeszcze nie dodali tych kafelek od wybierania systemu