Windows 8 Pro Upgrade za 129 zł a za 249 zł - oba są BOX?

Witam,

Nigdzie nie mogę znaleźć konkretnej informacji czy kupując Windows 8 Pro Upgrade bezpośrednio na stronie Microsoftu za 129 zł otrzymuje się system z możliwością późniejszego zainstalowania na komputerze B (po odinstalowaniu na komputerze A i sprzedaży komputera A). Chodzi mi o coś takiego:

  1. kupuję Windows 8 upgrade za 129 zł

  2. instaluję na komputerze A (aktualnie z Vistą)

  3. po 2-3 latach wymieniam komputer A na jakiś nowy, pewnie już z Windows 9 czy nowszym

  4. po uprzednim odinstalowaniu z komputera A instaluję Windows 8 upgrade na komputerze B (aktualnie z Windows 7 Home Premium)

W przypadku wersji Windows 8 Upgrade BOX za 249 zł wiem że tak jest legalnie. Czy w przypadku wersji za 129 zł również to będzie legalne?

Pozdrawiam!

Mi osobiście wydaje się że Windows 8 Upgrade jest jakiegoś typu nakładką, aktualizująca, na system. Jeżeli będziesz z niej korzystać tylko na jednym komputerze to mimo przenoszenia między zestawami, taki zabieg będzie legalny. :wink:

Tak, AFAIK to jest ta sama wersja, tylko, że aktualnie trwa promocja.

Sprawdziłem w Microsofcie - powyższy scenariusz będzie jak najbardziej legalny.

z tego co wiem ta droższa wersja jest tylko dlatego że otrzymujesz fizyczne atrybuty… (czekam na odp. z MS dam znać jak odpowiedzą)

Dodane 09.11.2012 (Pt) 11:44

a więc tak

Pytanie. Można zakupic aktualizacje online - ale co z atrybutami legalnosci np. COA? Co w przypadku potrzeby udowodnienia legalnosci posiadanego systemu jakie atrybuty sa wymagane? Czy potwierdzenie oplaty wystarczy?

Odp. W przypadku zakupu licencji online, atrybutami legalnosci sa: dowód zaplaty oraz e-mail potwierdzajacy zakup produktu (wyslany na podany adres podczas rejestracji w asystencie uaktualnienia);

dalej może też się wam przyda…

pytanie. Co w przypdku gdy musze dokonac reinstalacji systemu? w jaki spsob mozna zdobyc pliki instalacyjne.

odp. Jest mozliwosc, aby ponownie pobrac takie uaktualnienie. Ponowne pobranie bedzie dostepne na e-mailu, który zostal uzyty do rejestracji albo bezposrednio ze strony: http://windows.microsoft.com/pl-pl/wind … woldogcb=0

  1. Czy istnieje mozliwosc zamówienia nosnika instalacyjnego oraz czy wraz z nosnikiem otrzymuje sie dodatkowe atrybuty legalnosci.

Odp. Bedzie możliwość zamówienia nośnika uaktualnienia. Bedzie to koszt okolo 70 zl.