Windows 8 Pro - włączanie się w nocy

Mam pewną dolegliwość w Windowsem 8 - otóż nie wyłączam go na noc tylko hibernuję, natomiast on samoczynnie włącza się co noc - czy ktoś spotkał się z czymś podobnym?

Dzięki za porady.

Sądzę, że BIOSie tkwi przyczyna. Najpierw człowiek to włączy, potem zapomina.

4lpha , nie za bardzo rozumiem, co ma bios do włączania? windows xp który był wcześniej nie robił czegoś takiego, a windows 8 tak :slight_smile:

Masz kota? Wiem wiem brzmi to śmiesznie ale sam tak miałem z W8, że rano wstaje i komputer chodzi. Zobacz czy jak wyłączysz czy tam zahibernujesz ruszenie myszką nie włącza komputera u mnie tak właśnie było a włączał go mój buszujący nocny łowca :slight_smile: Zmieniłem coś w opcjach zasilania i problem się rozwiązał.

Nie posiadam kota ani uprzedzając innych pytających - psa itp. - więc to niestety nie ten trop :wink:

Może ktoś orientuje się czy gdzieś w Win 8 jest coś właśnie o samoczynnym się uruchamianiu np. instalowanie uaktualnień albo jakieś skanowania?

No rozbawiła mnie Twoja odpowiedz ale ja całkiem poważnie o tym mówiłem.

Gdzieś z forum

Rozwiązanie: Menu Start (to z PRAWEJ Oczko strony) > Search > Settings > wpisać: scheduled (po polsku harmonogram) > Shedule tasks > w oknie po lewej otworzyć: Task Scheduler Library > Microsoft > Windows > Media Center > w oknie pośrodku: mcupdate_scheduled > prawy klawisz myszy: Properties (Właściwości) > karta: Conditions (Warunki )> odznaczyć Wake the computer to run this task (Wznów pracę komputera, aby uruchomić to zadanie) > OK > problem z głowy