Windows 8 Pro za 69zł


(laskoski6) #1

Witam chciał bym zadać takie pytanie dotyczące tej promocji. Kupiłem nowy komputer z Windows 7 jakoś tak z miesiąc temu z licencją OEM. Mam również laptopa z systemem vista (legalnym). Teraz z tego co zrozumiałem w opisie oferty z tej strony http://windowsupgradeoffer.com/pl-PL/Home/ProgramInfo mogę legalnie kupić sobie system Windows 8 za te 69 zł i zainstalować go na tym laptopie:

"Każda licencja na uaktualnienie dotyczy tylko jednego komputera i można ją zainstalować tylko na komputerze z ważną licencją podstawową na kwalifikujący się system operacyjny (np. Windows XP z dodatkiem SP3, Windows Vista lub Windows 7).

Z oferty mogą skorzystać tylko uprawnieni klienci, którzy kupili kwalifikujący się komputer, ale uaktualnienie można zainstalować na dowolnym komputerze z kwalifikującym się systemem Windows. Odwiedź witrynę http://windows.com, aby uzyskać dodatkowe informacje dotyczące minimalnych wymagań systemu Windows 8. Więcej informacji dotyczących sposobu uaktualniania systemu komputera do systemu Windows 8, w tym zaktualizowanego oprogramowania i sterowników, można znaleźć w witrynie sieci web producenta komputera."

I co oznacza zdanie "kwalifikujący się komputer" czyli że on miał jakąś naklejkę informującą czy coś w tym stylu czy to tylko oznacza czas kiedy był taki komputer zakupiony.


(Cedar) #2

Przecież sam zacytowałeś powyżej odpowiedź na to Swoje pytanie:

Czyli musi to być komputer kupiony w odpowiednim przedziale czasowym i musi posiadać jeden z powyżej wymienionych wersji systemu operacyjnego.

Tak trudno to zrozumieć?

PS. Trochę więcej szczegółów masz tu:

http://www.dobreprogramy.pl/Windows-8-P ... 35723.html


(rgabrysiak) #3

Uaktualnić możesz tylko nowy komputer ponieważ to on kwalifikuje się do tej oferty.


(laskoski6) #4

No właśnie i teraz który z was ma racje? To nie jest takie jasne na jakie wygląda a nie chcę wyrzucić 70 zł w błoto. Skontaktuję się z pomocą techniczną i napisze wam co oni na to odpowiedzieli.


(Cedar) #5

Ale co tam jest niejasnego?

Zamówić możesz jeśli masz odpowiedni nowo kupiony komputer a zainstalować możesz na innym komputerze pod warunkiem aby na nim był już odpowiedni (i legalny system)

Przecież nie jest napisane aby komputer na którym instalujesz się kwalifikował (czyli może być np. sprzed 2 lat), musi tylko kwalifikować się system, który na nim się znajduje (XP SP3, Vista, Win7)

I to będzie bardzo dobre rozwiązanie.

Błędnie uważasz, nie czytasz artykułów na stronie, którą podałem powyżej.

Nie "tylko" nowy ale nowy lub inny.


(system) #6

Przetłumaczę na zrozumiały język :lol:

Jeżeli masz zakupiony komputer i kwalifikuje się on do aktualizacji Windows 8 za 69zł to:

  • zgłaszasz się na wyżej wymienionej stronie

  • po otrzymaniu klucza do Win8 możesz go zainstalować na tym nowo kupionym komputerze z Windows 7 lub

instalujesz go na innym komputerze który ma już zainstalowany legalny system XP SP3, Vista, Win7

ps. ten Windows 8 nie jest wart nawet 69 zł ale to każdego decyzja indywidualna


(ahonen97) #7

http://windows.microsoft.com/pl-pl/wind ... L_EVE_INTL


(eddie71) #8

Cytat:

"Kwalifikowany komputer to nowy komputer zakupiony w okresie promocji z dołączonym ważnym Certyfikatem Autentyczności oraz kluczem produktu systemu Windows 7, na którym preinstalowano jeden z następujących systemów:

Windows 7 Home Basic,

Windows 7 Home Premium,

Windows 7 Professional lub

Windows 7 Ultimate."

Drugi cytat:

"Każda licencja na uaktualnienie dotyczy tylko jednego komputera i można ją zainstalować tylko na komputerze z ważną licencją podstawową na kwalifikujący się system operacyjny (np. Windows XP z dodatkiem SP3, Windows Vista lub Windows 7).

Z oferty mogą skorzystać tylko uprawnieni klienci, którzy kupili kwalifikujący się komputer, ale uaktualnienie można zainstalować na dowolnym komputerze z kwalifikującym się systemem Windows."

To oznacza,że zainstalować można na innym komputerze nawet 10-letnim z XP SP3 jeśli spełni wymogi sprzętowe WIN 8.