Windows 8 - problem z instalacja na VHD

Witam.

Kierując się wskazówkami z poradnika instalacji Windows 7 na VHD postanowiłem zainstalować 8 .

Wszystko było ok do momentu wyboru dysku.

System wykrył wirtualną partycje, lecz po jej wyborze wyskoczył błąd uniemożliwiający instalacje.

Po zaznaczeniu dysku wirtualnego przycisk Dalej pozostał nieaktywny.

Co może być przyczyną ??

Zrobiłeś partycję dynamiczną czy o stałym rozmiarze? Jeśli rozmiar został ustawiony “na sztywno”, to jaki?

Partycja stała o rozmiarze 25GB.

Wyskoczył błąd czy przycisk jest nieaktywny w końcu? Jaki to błąd/komunikat?

Na początku przycisk Dalej był aktywny , po wybraniu partycji i użyciu przycisku wyskoczył komunikat i opcja Dalej przestała być aktywna . Co do treści za sekundę dodam zdjęcie.

Dodane 13.03.2012 (Wt) 21:56

No więc przepisałem cały komunikat błędu , po czym uruchomiłem instalatora od nowa, bo a nóż się uda…

no i co- i się udało. Nie wiem jakim cudem dało się wybrać dysk , skoro wcześniej nie szło.

Czary… Magia 8 ?

:slight_smile:

Temat zamykamy :slight_smile:

Hehe temat odkopany i w sumie już się w nim wypowiadałem, ale ja dziś miałem bardzo podobny problem :D. Do rzeczy:

Chcąc zainstalować Windows 8 Enterprise Evaluation po odświeżeniu widoku dysków instalator nie pokazywał dysku vhd, za drugim razem znów zaznaczyłem i ponownie dodałem dysk w diskpart, po odświeżeniu dysk vhd się pokazał, ale przy jego wyborze do instalacji pojawiał się błąd, że nie można na tym dysku zainstalować Windows 8 i nie mogłem przejść do kolejnego etapu…

Google, google, no i oto poradnik, dzięki któremu udało mi się zainstalować Windows 8 na wirtualnym dysku VHD.

Aha, warto przyglądać się załączonym obrazkom i choć trochę znać angielski, bo nie wszystko to, co jest pokazane na screenach, widnieje również w opisie i vice-versa. Poradnik wymaga również użycia narzędzia imagex.exe znajdującego się w Zestawie zautomatyzowanej instalacji (AIK) systemu Windows® dla systemu Windows® 7. W razie pytań i wątpliwości służę pomocą.

Pozdrawiam