Windows 8 problem ze zgodnością

Witam!

Przepraszam za zaśmiecanie forum takimi tematami, ale mam problemy ze zgodnością programów w Windows 8. Chcę uruchomić Microsoft VirtualPC i tu pojawia się kłopot. Jak chcę uruchomić ten program nawet w zgodności z Win 7 lub Win XP to i tak nie działa, jest tylko taki komunikat " pomoc można uzyskaćw witrynie firmy Microsoft w sieci Web. Jeśli istnieje rowzwiązanie, postępuj zgodnie z instrukcjami, aby usunąć problem". Klikam uzyskaj pomoc w trybie online, system niby coś szuka po czym okno znika i nic się nie dzieje. Wiecie jak odpalić ten program w Windows 8? Nie potrzebuje Virtual Box bo nie działa tak jak chcę… W ostateczności czy znacie jakieś inne programy do tworzenia maszyn wirtualnych?

Cześć

Virtual PC nie jest kompatybilny z Windows 8 i nie ma sensu na siłę go instalować skoro można skorzystać z innych rozwiązań.

Masz Windows 8 czy Windows 8 Pro? Jeżeli masz wersję Pro, i odpowiedni procesor, to skorzystaj z Hyper-V.

Jeżeli masz “zwykłą” wersję Windows 8, bądź twój procesor nie pozwala na uruchomienie Hyper-V, sprawdź np. program VMware Player albo płatne rozwiązanie VMware Workstation, jeżeli potrzebujesz bardziej rozbudowanego rozwiązania.