Windows 8 przez cały czas dysk pracuje na 100%

(Alicja Gaborek) #1

po formacie z windows 7 zainstalowano windows 8. 3 dzien dysk ma 100% a laptop nic nie robi. Forumowicz doradzil HD tune 2.55 by sprawdzić co jest grane.Tylko co chwile wyskakuje mi "Not responding" czyli brak odpowiedzi. Raz jest normalnie a raz właśnie "BRAK ODPOWIEDZI" a więc już sama nie wiem co robic ;/na moim laptopie nie umialam wejsc nawet na strone www wiec musialam wejsc na laptopie siostry sciagnac program i zgrac na plyte po czym wlozyc plyte do mojego i uruchomic. i kiedy plyta sie uruchamiala to procent dysku spadl do 14% i zaraz momentalnie się zwiększał aż do 100%. aktualnie jest w trakcie sprawdzania tym programem hd tune i tak moze od godzinki zrobila się jedna cała linijka i trochę drugiej linijki krateczek na zielono na razie nie ma nic jeszcze na czerwono ...

(slawex1983) #2

Podejrzewam, że HD Tune nic już nie wykryje. Myślę, że najlepszym wyjściem będzie powrót do Win 7 i zainstalowanie sterowników od chipsetu, a w szczególności od kontrolera SATA. Mogłabyś też poprosić szwagra o to, aby sprawdził w Biosie w jakim trybie pracuje dysk (AHCI/IDE). Wydajniejszy jest AHCI.