Windows 8 - Pytania odnośnie wydajności i działania

Witajcie.

Zanim przejdę bezpośrednio do moich pytań, oto parametry mojego laptopa:

Procesor: Intel Pentium Dual Core T4200 (2.0 Ghz)

RAM: 3 GB

Karta graficzna: Nvidia GeForce 9600M GS

Od jakiegoś czasu czytałem różne opinie o Windows 8 i przeczytałem między innymi, że system bardzo się lubi z laptopami, co potwierdzają ludzie, którym czasami Windows 7 potrafił napsuć krwi (mimo, że regularnie “sprzątam” w komputerze i staram się o niego jak najlepiej dbać). Coraz bardziej przekonuję się do nowego tworu Microsoftu, jednak mam kilka podstawowych pytań:

  • Instalacja: Czy konieczne jest formatowanie komputera przed instalacją ósemki dla odpowiedniego działania? Czy nie jest problemem upgrade z w pełni wyposażonej pod względem programów, itp. siódemki? Czy nie ma problemu ze znalezieniem odpowiednich sterowników kompatybilnych z systemem?

  • Czy rzeczywiście “Modern UI” jest taki płynny i wygodny?

Z góry dziękuję za wszelkie informacje i porady.

Pozdrawiam

Większość, jak nie wszystkie sterowniki powinny zostać pobrane automatycznie. Oczywiście można wykonać aktualizacje z Windows 7 do Windows 8 z zachowaniem programów.

Tak Modern UI jest płynny i wygodny, ale wymaga zmiany kilku przyzwyczajeń. Polecam Ci pobrać wersję testową i sprawdzić czy nowy Windows przypadnie Ci do gustu :wink:

Dziękuję serdecznie za odpowiedź. W takim razie biorę się za pobieranie wersji testowej :slight_smile: Tę wersję będzie można później zupgrade’ować do pełnej wersji, czy musiałbym ją odinstalować i zupgrade’ować z siódemki?

Przed instalacją pełnej wersji Windows 8, musisz się pozbyć z dysku wersji testowej.

lepiej postawić czysta instalke niz robic upgrade - lepszy efekt.