Windows 8 Recovery


(Fifa9991) #1

Witam.

Od jakiegoś czasu strasznie zacina mi się laptop.

Mój laptop to Samsung Series 5 Model NP535U3C.
łem przeinstalować moją 8 na windowsa 7.Z racji ,że nie mam stacji dvd/cd musiałem przygotować sflashowanego pendrive.

Tak zrobiłem. W biosie wszystko ładnie się robiło , aż doszło do zbierania informacji i tam zonk.Brak jakiegokolwiek dysku na liście i prośba o jakiś sterownik.Pomyślałem ,że może nie mogę zainstalować 7 więc zgrałem 8 i znów ta sama procedura i znów to samo.Jednak , iż instalka windowsa 8 posiada różne opcje to postanowiłem przywrócić poprzez recovery.

Coś się tam robiło i nagle pojawił się taki obrazek :


(wacki49) #2

Ja bym wymontował dysk ,podłączył pod inny komputer i programem Crystal Disk Info sprawdził czy z dyskiem wszystko w porządku.

Jeśli dobry to skorzystać ze zrobionych wcześniej płyt recovery a jeśli nie zostały wcześniej zrobione to kontakt z Samsungiem o udostępnienie płyt recovery.Są jeszcze inne metody ale o nich nie będę sie rozpisywać.


(mrFreeze) #3

W biosie secure boot ustaw na disabled coś w ten deseń szukaj. Wrzuć pena zbootuj zobacz czy wtedy ruszy. Jak nie pomoże wywal wszystkie partycję za pomocą np. Gparted. Oczywiście usuniesz partycję Recovery ale myślę, że i tak jest uszkodzona.

 

http://freefr.dl.sourceforge.net/project/gparted/gparted-live-stable/0.20.0-2/gparted-live-0.20.0-2-i486.iso


(Fifa9991) #4

Z tym secure boot już robiłem i nic , nadal to samo , Z tym Gparted jak mam zrobić skoro mi się windows nie odpala.


(mrFreeze) #5

Niestety musisz gdzieś to wypalić na płytę/pena. W drugiej strony porada @wacki49 jest jak najbardziej na miejscu lub zbootuj np. MHDD i smart dysku poprzez F8.

 

http://www.nirvanowiec.republika.pl/MHDD.html