Windows 8 sam się uruchamia (komputer stacjonarny)

Witam!

Jestem posiadaczem Windows 8 (x64) Professional zarówno na laptopie jak i komputerze stacjonarnym. Na laptopie nie występują żadne problemy, natomiast PC od jakiegoś czasu sam się uruchamia.

Mianowicie wyłączę komputer, idę np na obiad przychodzę a on jest włączony. Komputer nie jest w żadnym stanie uśpienia itd. Windows 8 sam instalowałem i dodam, że z Windowsem 7 coś takiego nie występowało. Wiecie jak temu zaradzić? Co jest tego przyczyną? Jak sprawdzić czy jakiś program nie żąda uruchomienia komputera?

Z góry dzięki za pomoc. :expressionless:

U mnie też się czasem sam włącza. Dzieję się tak przez aktualizację systemu Windows (Windows Update). Jednak nie wiem czy to przez to twój komputer się sam włącza.

Przeglądnij dziennik zdarzeń i sprawdź czy nie ma tam żadnego wpisu mniej więcej w czasie włączenia komputera.

Może się uruchamiać “Automatyczna konserwacja” albo “Intel Smart Connect Technology” jeśli masz na Intelu.

Zauważyłem, że system uruchamia się zawsze o 22:00 gdy mam podpięty go pod router, bez routera problem nie występuje. System wtedy się aktualizuje wyłączyłem już automatyczne aktualizacje i nadal jest tak samo :expressionless: Dodam, że korzystałem kiedyś z komendy bcdedit /set disabledynamictick yes, ale na laptopie też tak robiłem i nic się nie działo. Ma ktoś jakieś pomysły? :?

EDIT: Wszedłem w dzienniki zdarzeń i akurat wtedy gdy się włącza komputer jest taka usługa: Kernel-power

System przechodzi do trybu uśpienia.

Przyczyna: Interfejs API aplikacji

I druga:

Kernel-general

Czas systemowy zmienił się z ‎2013‎-‎04‎-‎06T19:50:59.296986900Z na ‎2013‎-‎04‎-‎06T19:58:29.500000000Z.

Przyczyna zmiany: Czas systemowy został zsynchronizowany z zegarem sprzętowym.

Ktoś mi może powiedziec o co chodzi? :frowning:

Jeżeli tylko z podpiętym routerem się włącza to znaczy, że coś może go wybudzać, sam router, inny komputer lub jakiś program.

http://pl.wikipedia.org/wiki/Wake_on_LAN

Sprawdziłem dzisiaj dzienniki zdarzeń, bo sytuacja się powtórzyła i było coś takiego:

Źródło: UserModePowerService

Proces C:\Windows\SysWOW64\powercfg.exe (identyfikator procesu: 3376) zresetował schemat zasad z {8c5e7fda-e8bf-4a96-9a85-a6e23a8c635c} do {8c5e7fda-e8bf-4a96-9a85-a6e23a8c635c}

Ktoś wie jak to wyłączyć?