Windows 8 - Samsung RC530 - przyciski skrótów

Witam. Zakupiłem system Windows 8 Pro i zainstalowałem go na swoim Samsung RC-530 S03PL. Problem polega na tym że teraz nie działają skróty domyślne samsunga a były one bardzo wygodne. Gdzie znajdę aplikację która przywróci mi tę funkcjonalność?

Masz na myśli te skróty Fn+F9 na przykład jasność ekranu? Widocznie aplikacja była niezgodna z Windows 8. Znajdziesz ją na stronach Samsunga. Wyszukaj w Google, ale pewnie będzie dostępna na Windows 7, zresztą inni producenci też olali sprawę. Ja do swojego laptopa też nie mam. Zainstalowałem te z Windows 7 i teraz jak chce dać jaśniej to naciskam raz, kreseczka w górę naciskam drugi raz, dwie w dół :stuck_out_tongue: aż za którymś razem się uda :smiley:

Niekoniecznie znajdziesz na stronach Samsunga, Samsung Easy Settings w wersji 1.1.1.4 (w moim 530U3B) nie działa na Windows 8 obecnie, nowszej wersji jeszcze nie ma.

A Samsung już się chwali “Samsung zaleca system Windows 8” :wink:

http://www.samsung.com/pl/support/win8upgrade/

Tak, też znalazłem. Program SW Update jest w stanie zaktualizować i pobrać aktualne całkowicie wersje sterowników (a także np. Easy Settings) dla Windows 8, da się też zapisać same pliki instalacyjne gdzieś, aby wykorzystać powtórnie.

Mi program SW Update ściągnął wszystko to co miałem na Windows 7. Działa chyba wszystko. Był tylko problem z nowym biosem i Quick starter. Tego nie udało się zainstalować.

Posiadam laptopa NP305E7A-SO2Pl. Musiałem w programie SW Update ręcznie poszukać mój model.

No dobrze biorę się za pobieranie SW Update. Co do sterowników i oprogramowania to tak jak się domyślałem sterowniki wszystkie dla mojego laptopa pod WIn7(64) działają. Wszystko działa tylko tej aplikacji do skrótów nie mam. Nie pobrałem jej bo jej nie znalazłem nigdzie. Chociaż zastanawiające jest to że skrót który wyłącza touchpad (Fn + F10) działa, nie widać tylko tej informacji o wyłączeniu touchpada. Dodam tylko że nie korzystałem z typowego UAKTUALNIENIA, tylko sformatowałem partycję C i wykonałem czystą instalację.

Dodane 28.10.2012 (N) 21:59

Program SW Update okazał się nieużyteczny w moim przypadku. Program którego potrzebowałem to Samsung Display Manager - nazwa sugerowała mi że to coś związanego z wyświetlaniem tylko. Program obsługuje te wszystkie skróty klawiszowe. Wersja dla Windows 7 jak w większości przypadków działa doskonale na Windows 8. Pozdrawiam