Windows 8 skasował pliki

Witam. Włączyłem dzisiaj komputer i się zdziwiłem bardzo, ponieważ windows 8 usunął mi pliki z pulpitu, zostawiając tylko ikonki zainstalowanych programów. Jak włączyłem chroma, to stwierdził, iż włączam go po raz pierwszy. Czy ktoś z was miał taki problem? Proszę o odpowiedź !

System sam z siebie nic nie usuwa. Albo ty coś namodziłeś, albo masz jakiś syf w systemie. Z objawów wynika, że prawdopodobnie zostały usunięte pliki z katalogu C:\Users. Tam właśnie domyślnie przechowywany jest folder Pulpit oraz pliki konfiguracyjne programów.

*******

siekacz194 jesteś pewien że zalogowałeś się do swojego konta, a nie jakiegoś innego (nowego)?

Zrobiłem przywracanie systemu i udało się przywrócić pulpit. Ale po 2 dniach znowu ten sam problem. Długo mi się logował, pisało, że coś konfiguruje i od nowa to samo. Pousuwał zakładki z chroma, zero zapamiętanych ustawień i znowu standardowy pulpit. Nie chce mi się co 2 dni robić przywracania. Może ktoś miał podobny problem i jakoś sobie z nim poradził ?

EDIT:

Zrestartowałem komputer i znowu wszystko okej. Saturno na pewno byłem na swoim koncie :wink:

A my może “coś” ci doradzimy… Nie znając komunikatu trochę ciężko cokolwiek doradzić.

  • Sprawdzałeś czy masz jakiś syf w systemie? Poproś tutaj na forum o pomoc pod tym kątem (stworzenie i sprawdzenie odpowiednich logów).

  • Nie używasz czasem jakiegoś programu do czyszczenia/optymalizacji systemu? (CCleaner, TuneUp Utilities itp) Może to on czyści ci te dane według harmonogramu.

  • Sprawdź w systemowym harmonogramie zadań czy nie ma jakiś podejrzanych zadań uruchamianych z systemem i w msconfig czy nie ma jakiś podejrzanych procesów.

To “coś” wyglądało dokładnie jak po instalacji wina 8, czyli jakby było 1 uruchomienie komputera po zainstalowaniu.

Używam CCleanera, ale nigdy problemów z nim nie było.

Używam również SpyBota.

Nie znalazłem żadnych podejrzanych zadań :wink:

Prawdopodobnie z automatu uruchamiana jest ostatnia dobra konfiguracja.Jeśli masz jakieś ważne pliki na pulpicie, to skopiuj je do innej lokalizacji, bo w końcu stracisz je bezpowrotnie i wtedy dopiero będzie problem :!:

Zrób diagnostykę pamięci systemu Windows.

Zrobiłem diagnostykę. Dzisiaj włączyłem komputer i jak na razie działa. Mam nadzieję, że rozwiązało to mój problem.

Dodane 26.03.2013 (Wt) 17:46

Niestety nic nie dało. Po 3 dniach znowu to samo. Inne pomysły ?