Windows 8 - synchronizacja ustawień

(Scorpions.B) #1

Witam.

Mimo, iż używam Windows 8 od dłuższego czasu to wciąż nie wiem jak rozwiązać mój problem. Mam pytanie, a mianowicie:

Czy jeśli włączę synchronizacje danych, ustawień logując się z konta Microsoft, to czy przy formacie kompa i wpisaniu nowej/tej samej nazwy komputera nie będzie problemu? Nawet przy 10 formacie?

(sowski) #2

“Bawię” się Windowsem 8 już od RP zawsze z wykorzystaniem konta Microsoftu i synchronizacją. Na RP kilka formatów i reinstalacji, na RTM kilka formatów i reinstalacji, na finalnym też były juz ze trzy.

Wpisywałem różne nazwy i nie było kłopotów. Jedynie na koncie miałem wpisane nazwy zaufanych komputerów /można je usunąć/. Przy wersji finalnej przychodziły dodatkowo maile i SMS o potwierdzenie “nowego zaufanego komputera”.

(Kwantowo) #3

Nie będzie problemu.

(Scorpions.B) #4

A jak to będzie wyglądało po wpisaniu tej samej nazwy komputera?

(Kwantowo) #5

W opcjach Twojego konta Microsoft pojawi się drugi raz ta sama nazwa komputera. Wystarczy usunąć te nazwy gdzie nie będzie obok napisu coś w stylu “aktualnie używany komputer” (żeby nie było chaosu).

Wielokrotnie nadpisywałem tą samą nazwę PC i nigdy nie było żadnego problemu :slight_smile:

(sowski) #6

Potwierdzam.

(Scorpions.B) #7

Dziękuje bardzo za odpowiedzi :wink:

Mam kolejne pytanie:

Skorzystałem z tej synchronizacji i teraz mam pytanie:

1. O co dokładnie chodzi z synchronizacją pulpitu? Czy tapeta itp. będzie synchronizowana?

2. Na czym polega synchronizacja w przypadku połączeń taryfowych? Czy jak mam stałe połączenie do internetu muszę mieć to wybrane?

(mktos) #8
  1. Tapeta, motyw, kolor okien i tym podobne są synchronizowane.

2. Połączenie taryfowe to połączenie w którym płacisz za ilość przesyłanych danych - typu UMTS czy LTE. Możesz wyłączyć synchronizację przy takich połączeniach, aby zaoszczędzić transfer. Przy stałym połączeniu nie ma to znaczenia, bo ono nie jest traktowane jako taryfowane.

(Kwantowo) #9

“Twoje wybrane kolory, motywy, preferencje językowe, historia przeglądania, ulubione strony oraz ustawienia aplikacji ze Sklepu Windows są synchronizowane między komputerami.”

http://windows.microsoft.com/pl-PL/windows-8/sync-settings-pcs

(Scorpions.B) #10

@mktos

No właśnie tapeta. Czy ja pobiorę jakąś tapetę i ustawie jako tło to ona też będzie synchronizowana? Czy cały plik zostanie wysłany? Przecież każdorazowa zmiana tapety będzie się równać z wysłaniem pliku od 0,5MB do 1MB. No ja mam stałe połączenie jednak system domyślnie ma włączone taryfowe.

(mktos) #11

Tak, jeśli pobierzesz tapetę i sobie ustawisz to cały plik zostanie wysłany. 1 MB to nie jest niesamowita wielkość, to się wysyła najwyżej kilkanaście sekund przy obecnych stałych łączach i to się dzieje w tle wszystko, tego się nie zauważa.

Inne komputery także w tle sprawdzają i jeśli zmienisz na jednym, to w ciągu kilku minut sama się zmieni na innych komputerach.

(Scorpions.B) #12

Dziękuje za odpowiedź. Pozostało mi jedno pytanie. Czy internet jest mocno obciążany po włączeniu synchronizacji?

(Kwantowo) #13

Nie. Sama synchronizacja odbywa się jak dokonujesz zmian w ustawieniach.