Windows 8 - synchronizacja ustawień

Witam.

Mimo, iż używam Windows 8 od dłuższego czasu to wciąż nie wiem jak rozwiązać mój problem. Mam pytanie, a mianowicie:

Czy jeśli włączę synchronizacje danych, ustawień logując się z konta Microsoft, to czy przy formacie kompa i wpisaniu nowej/tej samej nazwy komputera nie będzie problemu? Nawet przy 10 formacie?

“Bawię” się Windowsem 8 już od RP zawsze z wykorzystaniem konta Microsoftu i synchronizacją. Na RP kilka formatów i reinstalacji, na RTM kilka formatów i reinstalacji, na finalnym też były juz ze trzy.

Wpisywałem różne nazwy i nie było kłopotów. Jedynie na koncie miałem wpisane nazwy zaufanych komputerów /można je usunąć/. Przy wersji finalnej przychodziły dodatkowo maile i SMS o potwierdzenie “nowego zaufanego komputera”.

Nie będzie problemu.

A jak to będzie wyglądało po wpisaniu tej samej nazwy komputera?

W opcjach Twojego konta Microsoft pojawi się drugi raz ta sama nazwa komputera. Wystarczy usunąć te nazwy gdzie nie będzie obok napisu coś w stylu “aktualnie używany komputer” (żeby nie było chaosu).

Wielokrotnie nadpisywałem tą samą nazwę PC i nigdy nie było żadnego problemu :slight_smile:

Potwierdzam.

Dziękuje bardzo za odpowiedzi :wink:

Mam kolejne pytanie:

Skorzystałem z tej synchronizacji i teraz mam pytanie:

  1. O co dokładnie chodzi z synchronizacją pulpitu? Czy tapeta itp. będzie synchronizowana?

  2. Na czym polega synchronizacja w przypadku połączeń taryfowych? Czy jak mam stałe połączenie do internetu muszę mieć to wybrane?

  1. Tapeta, motyw, kolor okien i tym podobne są synchronizowane.

  2. Połączenie taryfowe to połączenie w którym płacisz za ilość przesyłanych danych - typu UMTS czy LTE. Możesz wyłączyć synchronizację przy takich połączeniach, aby zaoszczędzić transfer. Przy stałym połączeniu nie ma to znaczenia, bo ono nie jest traktowane jako taryfowane.

“Twoje wybrane kolory, motywy, preferencje językowe, historia przeglądania, ulubione strony oraz ustawienia aplikacji ze Sklepu Windows są synchronizowane między komputerami.”

http://windows.microsoft.com/pl-PL/windows-8/sync-settings-pcs

@mktos

No właśnie tapeta. Czy ja pobiorę jakąś tapetę i ustawie jako tło to ona też będzie synchronizowana? Czy cały plik zostanie wysłany? Przecież każdorazowa zmiana tapety będzie się równać z wysłaniem pliku od 0,5MB do 1MB. No ja mam stałe połączenie jednak system domyślnie ma włączone taryfowe.

Tak, jeśli pobierzesz tapetę i sobie ustawisz to cały plik zostanie wysłany. 1 MB to nie jest niesamowita wielkość, to się wysyła najwyżej kilkanaście sekund przy obecnych stałych łączach i to się dzieje w tle wszystko, tego się nie zauważa.

Inne komputery także w tle sprawdzają i jeśli zmienisz na jednym, to w ciągu kilku minut sama się zmieni na innych komputerach.

Dziękuje za odpowiedź. Pozostało mi jedno pytanie. Czy internet jest mocno obciążany po włączeniu synchronizacji?

Nie. Sama synchronizacja odbywa się jak dokonujesz zmian w ustawieniach.