Windows 8 - szybki dostep do programow

Witam,

szukam programu na Windows 8 i klasyczny pulpit, który w pasku zadań, albo po jakiejś komendzie na klawiaturze wyświetliłby mi wyszukiwarkę programów z autopodpowiadaniem o nich.

Druga sprawa to tworzenie na pasku zadań własnego katalogu zakładek, wiem ze Windows pozwala tam przypiąć folder, ale może istnieją jakieś fajne programy do tego?

 

Pozdrawiam :slight_smile:

To próbowałeś? http://www.classicshell.net/

Odpowiem tylko na tę część, która jest mi najbliżej znana :wink: W Windows 8 jest przecież taka funkcja - nawet na dwa sposoby. Pierwsza, to najechanie myszą w prawy, górny róg ekranu, wybranie wyszukaj i wpisujesz aplikację. Druga, to klepnięcie z klawiatury klawisza Super (z logiem Windows), włącza się Modern UI, zaczynasz po prostu wpisywać aplikację i wyszukuje. Czy natywne odpowiedniki nie są dla Ciebie zadowalające?

paddy4 na forum piszemy w języku polskim czyli korzystamy z polskich znaków diakrytycznych (ą, ć, ę, ł, ń, ó, ś, ź, ż). Dlatego też proszę skorzystać z przycisku Edytuj  a następnie z opcji Użyj pełnego edytora , i dokonać niezbędnej korekty.

Ale to mi zmieni cały wygląd, ja bym chciał tylko jakiś prosty program do takich zakładek. 

 

Rzeczywiście, to jest super, ale może istnieje jakiś skrót klawiaturowi, żeby to wywołać od razu? Bo jednak trzeba dwie rzeczy zrobić, żeby dojść do wyszukiwarki :wink:

 

Dzięki za pomoc.

 

Tak dużym dla Ciebie problemem jest wciśnięcie jednego klawisza i wpisanie nazwy programu?