Windows 8 -> Update do 8.1 - wymagane konto Microsoft?

Witam

 

Wczoraj aktualizowałem Windows 8 do 8.1. Na samym końcu aktualizacji musiałem podać bądź założyć (nie pamiętam czy podać czy założyć) login i hasło do konta Microsoft. Czy jest to wymagane aby aktualizacja do Win 8.1 została ukończona pomyślnie czy może można to ominąć?

 

Dzięki

Odłącz w tym czasie internet i nie będzie wymagane. Jednak czasem wtedy występował wtedy błąd - Windows zatrzymywał się po pierwszy zalogowaniu na czarnym tle.

Wystarczy na końcu instalacji wybrać konto lokalne. Nie trzeba się logować do konta Microsoft ani odłączać Internetu.

W Windows 8 dało się tak zrobić, 8.1 z tego co pamiętam właśnie wymaga już konta ms.

Cześć !

Jest opcja ominięcia konta microsoft na 8.1

wstarczy wpisac fikcyjne konto tylko według schematu:

dasdasdasdfasd@asdasd.ru

i hasło dowolne

pojawi się że nie ma takiego konta i do wyboru: utwórz konto lokalne

 

Pozdrawiam,

Piotr.

Przy aktualizacji 8 do 8.1 na końcu gdzie przechodzimy przez instalator nie ma możliwości wybrania nowego konta niż wcześniej znajdujące się na komputerze. Jeśli nie odłączymy internetu to instalator nie puści nas dalej bez podania hasła do konta Microsoftu. Po odłaczeniu pojawi sie możliwość wybrania tego samego konta, jednak już bez podawania hasła.

Taki microsoftowy ficzer :stuck_out_tongue_winking_eye:

Wiem bo wczoraj aktualizowałem komyś komputer i o 3 w nocy stanąłem na tym ficzerze(wcześnie założyliśmy pin, na czas aktualizacji. Niestety pin podczas update nie działa).

Tak,ale gdy aktualizujemy na koncie lokalnym, nie trzeba się logować na konto Microsoft.

Aktualizowałem z internetm i nie tworzyłem konta ani mojego nie podawałem. W którymś momencie (pamiętam, że byłem gotowy nowe konto zrobić) pojawił sie przycisk “Skorzystaj z konta lokalnego” czy coś takiego po ang. (ang. system mam). I przeszło.

To co pisałem tyczy sie aktualizacji 8 do 8.1 dostępnej tylko i wyłącznie w sklepie i na wersji core. Aktualizacja z pendriva, odrębnego nośnika i innej wersji niż core może przebiegać inaczej.

Tak to pobłogosławił Microsoft. Żeby userom w głowach sie nie poprzewracało temperuje ich już na etapie instalacji :stuck_out_tongue_winking_eye:

 

…i mowią że hejtuja go ludzie, którzy z nim do czynienia nie mieli

Widać kto nie czyta postów…