Windows 8 Upgrade a instalacja na nowym dysku

Witam,

 

Na początku tego roku korzystałem z Windows 8 Developer Preview. Wtedy licencja ta wygasła i zostałem zmuszony do kupna Upgrade’u do Windows 8 Pro. Kosztowało mnie to ok. 160 zł.

Chcę zakupić nowy dysk i w związku z tym zreinstalować system. Tylko nie wiem, jak mam zainstalować system, skoro mam wersję Upgrade, a instalki Developer Preview nie mam.

 

Może wy coś mi poradzicie? :smiley:

 

szymoneks12, proszę zapoznaj się z tą stroną oraz tym tematem, a następnie, używając opcji EDYTUJ , później Pełny edytor , popraw tytuł tematu, tak aby mówił konkretnie o problemie. W przypadku zignorowania prośby temat poleci do śmietnika.

a nie masz nigdzie zgranej tej wersji Developer Preview ? z jakiego nośnika instalowałeś ?

Instalowałem z pendrive’a i niestety nie mam zgranej tej wersji :frowning: Może ktoś ją jeszcze gdzieś ma?

Wersję upgrade da się zainstalować “normalnie”, z pendrive/płyty - płyta się niczym nie różni pomiędzy edycjami Upgrade oraz nie-Upgrade. Dopiero problem jest z kluczem - podanie klucza UPG powoduje, że instalator szuka zainstalowanej na dysku DOWOLNEJ wersji systemu Windows.

 

Ale Windows 8 da się też zainstalować na czystym dysku - tylko, że się może nie aktywować, i trzeba zmienić jeden z wpisów w Rejestrze, aby aktywacja wersji UPG zainstalowanej “na czysto” się powiodła.

na problemy z aktywacją zawsze jest opcja telefonicznej aktywacji, w razie czego