Windows 8 widzi zewnętrzny dysk twardy jako restore

(Fricco) #1

Tytuł jest niezbyt jasny, zatem spieszę z wyjaśnieniami. Mam zewnętrzny dysk twardy 750 GB Samsunga, ostatni raz używałem go jakiś miesiąc temu. Dziś podłączam go do komputera, a Windows 8 nie widzi danych, które były na nim zapisane, wielkość dysku pokazuje jako 598 GB a nie 750 GB oraz na liście podłączonych urządzeń nazywa go "restore". Co się  stało i jak to zmienić, tak aby system widział go jako normalny dysk zewnętrzny i abym mógł odczytać zapisane na nim dane?

Proszę, pomóżcie bo mam tam masę ważnych rzeczy zapisanych.

Edit: sprawdzilem pod linuksem i jest tak samo. Dysk jest widziany jako "restore" i nie widac na nim zapisanych przeze mnie wczesniej danych. Teraz sobie przypomnialem, ze w polowie grudnia robilem tesciowi kopie zapasowa systemu i uzylem w tym celu swojego dysku. Czy to jest przyczyna problemu? Jak moge dostac sie do zapisanych tam danych?

(tosiekbu) #2

Witam,

Tak lak Mówisz użyłeś go jako kopia zapasowa systemu najprawdopodobniej system który robił kopie sformatował cały dysk zewnętrzny zapisał na mim wspomnianą przez Ciebie kopię,

raczej już średnio z odzyskaniem danych.

(Leoncio) #3

Jakim programem robiłeś kopię zapasową? I tak jak mówi przedmówca pewnie ten program mógł sformatować dysk. Można spróbować odzyskać dane jakimś programem do odzyskiwania, jeśli się nie nadpisały mocno to można sporo odzyskać. Są programy które odzyskują dane nawet po sformatowaniu dysku.