Windows 8 z MSDN AA / DreamSpark Premium

Pewnie będzie jakaś paczka nakładek językowych ale ja planuję zrobić aktualizację z Windowsa 7, więc muszę mieć od początku polską wersję.

Poczytaj co na ten temat napisał Tomek Bryja:

http://www.dobreprogramy.pl/Aktualizacj … 35729.html

W MSDN AA dostępna jest już wersja RTM,ale tylko w j.ang. Wiadomo kiedy będzie w języku polskim?

Wszystko jest podane kilka postów wyżej…

Może jestem dziwny ,ale nie widzę… Napisane jest tylko,ze English 25th…

Note: these SKUs will be available in the following languages on the 25th, (...) with rolling releases of additional languages following on a week after.

To znaczy, że pozostałe języki będą tydzień później.

Windows 8 Professional już dla studentów. Narazie tylko wersja angielska (którą można spolszczyć), za jakiś będzie czas będzie polska wersja. Info stąd http://www.spidersweb.pl/2012/08/window … zczyc.html

Witam!

Ja mam taki problem z SDM- gdy obraz pobierze się wyskakuje błąd:

"“Unpacking error. The product did not unpack correctly. Please download the product again.”

czyli że nie może odpakować pliku iso i żebym ponowił pobieranie

Dzieje się to już po raz któryś. Nawet próbowałem pobrać z innego kompa od kolegi - to samo.

Teraz pytanie czy ktoś wie czy MS trzyma gdzieś te obrazy bezpośrednio na serwerach żeby można było pobrać system bez tego durnego menadzera?

pobierz obraz systemu np z chomikuj i wpisz swój kod z dreamspark, po czym bez problemu aktywujesz system.

Tak tylko np z pirata pełno jest wersji enterprise a ja mam klucz do pro. Z chomikuj musiałbym bylić za transfer.

Przy necie 2mbity nie mogę sobie pozwolić na próbowanie każdego obrazu.

Trzyma, ale zaszyfrowane i aktualna wersja szyfrowania chyba jeszcze nie jest rozgryziona.

Pliki SDC są tutaj (x86-64, angielska):

http://software.dreamspark.com/dreamspa … 440.01.sdc

http://software.dreamspark.com/dreamspa … 440.02.sdc

Ja zrobiłem trick - pobrałem te dwa pliki ręcznie (przez wget, połączenie bardzo się rwało), następnie zrobiłem:

copy /b en_windows_8_x64_dvd_915440.01.sdc + en_windows_8_x64_dvd_915440.02.sdc en_windows_8_x64_dvd_915440.sdc

Co stworzyło jeden plik SDC złączony z dwóch. Potem w pliku:

C:\Users\\AppData\Roaming\e-academy Inc\SecureDownloadManager\SdmSaveState.xml

masz stan swojego pobierania. Zmodyfikowałem tag odpowiedzialny za mój Windows 8 w taki sposób:

(Uwaga: OutputFolder należy zmienić na ścieżkę, gdzie jest złączony z dwóch plik SDC)

Potem można uruchomić downloader.

Zmiana polega na tym, że oznaczone jest, że musi dociągnąć jeszcze 14 bajtów tylko z DreamSparka, a potem już deszyfrować. I zadziałało. Ale to rozwiązanie bardzo naokoło i bardzo prowizoryczne.

Poprzedni downloader MSDNAA był łatwiejszy do oszukania, podkładało mu się SDC i sam deszyfrował, ten próbuje nadpisywać i ciągnie cały czas :confused:

Ja mam konto w DreamSpark, ale nie aktywne (wygasa na czas wakacji i co semestr muszę odnawiać pokazując że jestem nadal studentem). Gdzieś od października uzyskam dostęp ponowy do systemu (może uda mi się wcześniej).

Pomyślałem, ze teraz wcześniej zechcę pobrać system windows 8, dlatego zwracam się z prośbą do Was o podanie mi (i zapewne nie tylko mi) informacji na temat tego co jest dostępne obecnie w DreamSpark. Chodzi mi o informacje dla win 8 architektury 32/64 :

  • nazwa pliku obrazu windowsa 8 pro en (bo chyba teraz tylko taki jest dostępny, chciałbym pl, ale trzeba będzie na niego jeszcze czekać),

  • rozmiar i najlepiej sumy kontrole aby sprawdzić poprawność pobrania pliku itp.

Z góry dziękuję. Pozdrawiam.

Dodane 26.08.2012 (N) 20:10

@mktos

Patrząc na to co jest obecnie w studencim MSDN AA / DreamSpark, to jest w nim windows 8 pro (angielski), pokazuje to zrzut:

w8.png

Zaś te przedstawione przez Ciebie ostatnie informacje kierują nas do obrazu systemu en_windows_8_x64_dvd_915440.iso , który jest oznaczany w MSDN jako Windows 8 (x64) - DVD (English). I jak wychodzi mi nie jest to wersja Pro. Zrzut poniżej :

Źródło moich przemyśleń:

W MSDN są dostępne takie oto wersje windows 8 jak pod tym linkiem poniżej. Aby widzieć tą listę wymagane jest posiadanie darmowego konta id microsoft, ewentualnie jego założenie.

https://msdn.microsoft.com/subscription … 0FileId=0

zamiast myśleć zacznij działać, na msdn jest w8 pro en, może na dniach pojawi się PL

Ktoś już próbował pobrać angielską wersję przez sdm z msdnaa?

Pobrałem. Działa. Niestety uwaliłem konta użytkowików i czeka mnie reinstal (opiszę na blogu co zrobiłem - bo bardzo łatwo doprowadzić “8” do stanu nieużywalności :wink: ).

Szczerze mówiąc - dziwnie przyjemnie korzysta mi się z ósemki - nie mogę doczekać się smartfonu z ósemką, do tego pcet z ósemką - i do tego ciągła synchronizacja… może będzie to działaś wyśmienicie :wink:

@music:

Nazwy/linki obrazów z których korzystałem pochodzą prosto z plików mojego SDM z mojego DreamSpark Premium. Fakt, że jest to obraz Windows 8, nie Windows 8 Pro… nie ma znaczenia. Płyta jest dokładnie taka sama, ważny jest klucz. System WYMAGA podania klucza przy instalacji i na podstawie klucza wybiera odpowiednią wersję systemu. Na płycie znajdują się dwa obrazy WIM: Windows 8 oraz Windows 8 Pro.

O ile Windows Vista i Windows 7 pozwalały na wybranie sobie obrazu ręcznie i nie podawanie klucza, o tyle Windows 8 wymaga podania klucza oraz automatycznie się aktywuje zawsze gdy znajdzie dostęp do Internetu.

Naprawdę ta płyta daje obraz W8 Pro, po podaniu klucza Pro, zainstalowałem z niej system z którego teraz piszę i widzę, co mam :slight_smile:

@McDracullo:

Przy dwóch komputerach z W8 i telefonie z WP7 mogę już teraz powiedzieć, że synchronizacja jest wyśmienitym pomysłem :slight_smile:

Minął tydzień od 25 sierpnia, więc dziś powinien być W8 PRO PL na MSDN AA - póki co nie ma :wink:

I obawiam się ze za szybko nie będzie (zastanawiam sie jak to bylo z windowsem 7 pl?).Trzeba będzie poczekać albo innym wyjściem jest instalacja obecnej wersji w języku angielskim i ewentualnie zainstalować spolszczenie - tylko czy jest to samo co odrazu polska wersja?

Raczej sugeruję poczekać do poniedziałku lub nawet wtorku - na MSDN AA podobno “administrator kont” danej uczelni musi dodać nowy program do kont.

Witam

Wiadomo już coś więcej? Ma ktoś już do ściągnięcia. Czekam i czekam i już się doczekać nie mogę.