Windows 8 z MSDN AA / DreamSpark Premium

Mam pytania odnośnie windows 8 i MSDN AA / DreamSpark Premium. Jestem studentem i mogę otrzymać klucz i pobrać windows 8 w ramach msdn aa. Klucz ten wydaje mi się, że otrzymam w październiku lub pod koniec września. Z moich informacji wynika, że ok 15 sierpnia ma pojawić się windows 8 pl w msdn, a w msdn aa pod koniec września. Myślę na dniach pobrać gdzieś z internetu polską wersję windows 8 profesional i narazie jej nie aktywować tylko potem za ok. miesiąc gdy będę miał klucz z czelnianego msdn aa. Pro ponieważ myślę, że taka będzie też udostępniana w uczelnianym msdn aa, nie Enterprise, obecnie windows 7 pro jest obecnie w msdn aa.

Zastanawiam się więc czy te wydawane wersje windows 8 w msdn będą takie same jak w msdn aa, jeżeli by tak było to myślę uda mi się mieć wcześniej obecnie windowsa 8. Muszę jeszcze popatrzeć “wstecz” jak to było w windowsem 7, bo nie patrzyłem. Jeżeli ktoś jest lepiej poinformowany czy taka “operacja” może się udać lub nie proszę o odpowiedź. Z góry dziękuję.

Nie lepiej zaczekać na pojawienie się systemu w MSDN AA bądź DreamSpark Premium?

Nie wiem skąd tyle osób napaliło się aby ściągać z sieci system na który nie posiadają jeszcze licencji. Jeśli chcesz piracić to radź sobie sam.

od kiedy piraceniem jest korzystanie z okresu na aktywacje?

A od kiedy legalne jest korzystanie z systemu na który nie ma się licencji?

Nie jestem pewien czy to wypali.

Mam winxp pro z msdnaa i nie jest to standardowa wersja, nie pasuje do niej ani klucz od typowego xp pro, ani od xp home ani nawet od corporate a z drugiej strony oczywiście mój klucz otrzymany do tej wersji nie jest zgodny z żadną z typowych wersji xp.

Co więcej nawet obraz iso który pobrałem z msdnaa nie jest typowy bo zawiera zarówno wersję pro jak i home a wybór odbywa się na samym początku bootowania z płyty zanim jeszcze wystartuje instalator.

Nie zdziwiłbym się jakby z win 8 było tak samo.

Tak, prawdopodobnie pojawi się wersja Pro, tak jak teraz jest W7 Pro. Nie będzie najprawdopodobniej wersji Enterprise. Operacja pobrania W8 Pro teraz i zaktywowania go kluczem kiedy już go będziesz miał powinna się powieść. Pytanie czy jest sens się tak spieszyć :slight_smile:

Ciekawe, ja mam na MSDNAA/DreamSpark Premium normalny obraz XP Professional BOX (nie VLK czyli tzw. corporate), a Home w ogóle nie ma.

Professional tak, BOX nie. To nie jest ani OEM, ani BOX. To jest licencja MSDN.

Jesteś pewien, że pobrałeś tę płytę z MSDN’a? Ja nie mam takiej opcji. Zreszta przy wyborze systemu w systemie elms jest mowa tylko o wersji Professional.

W MSDN są dostępne takie oto wersje windows 8 pl jak pod tym linkiem poniżej. Aby widzieć tą listę wymagane jest posiadanie darmowego konta id microsoft, ewentualnie jego założenie.

https://msdn.microsoft.com/subscription … 0&FileId=0

Zastanawiam się teraz które wersje windows 8 pl z listy poniżej będą miał dostępne potem w MSDN AA ? Zastanawiam się również co oznacza VL przy niektórych wersjach windowsa oraz co to za wersja po prostu “Windows 8 (x…) - DVD (Polish)” ?

Widoczna jest lista :

Jeżeli naprawdę masz duże parcie na natychmiastowe nabycie Windows 8 na swój komputer, to po prostu zainstaluj sobie testową wersję 90-dniową. Wadą jest, że potem trzeba będzie zrobić format. Zaletą, że będziesz miał legalny system do czasu udostępnienia licencji i systemu przez uczelnie, a to pewnie chwilę potrwa.

Jeśli chcesz testować, a później aktywować to próbuj z tymi wersjami:

Windows 8 Enterprise (x86),(x64)

Rok temu aktywowałem enterprise kluczem z pro (msdnaa) i po tym sam się zmienił na pro - to jest to samo. W WinXp się tak chyba nie dało z tego co pamiętam, ale w Win7 nie było problemów.

Edytka: Doczytałem, że tej wersji próbnej nie można później aktywować do pełnej [-X

Jeśli usilnie chcesz przetestować Windows 8 już teraz pobierz 90 dniową wersję testową.

W MSDN AA (Dream Spark Premium) Windows 8 pojawi się w okolicach 25 sierpnia (choć administratorzy moga go dodawać od wczoraj/dziś) - nie wiadomo tylko w jakiej wersji.

A VL oznacza po prostu Volume License czym to jest spradź sam.

@music:

“Windows 8” to wersja Home.

“Windows 8 Pro” to wersja Professional.

“Windows 8 N” (oraz Pro N, Enterprise N itp.) to wersja bez Windows Media Playera (między innymi).

VL to wersja z Volume Licensing, gdzie do aktywacji potrzebny jest KMS, a nie ma normalnych kluczy.

Przypuszczam, że w MSDN AA pojawi się Windows 8 Pro, ale nie VL.

Też tak myślę (patrząc jak to było z win 7), ale wówczas microsoft musi stworzyć kolejną wersję “zwykłą” pro, bo na tej liście powyżej go nie ma.


Zaś na MSDN AA / DreamSpark Premium studenci będą mogli otrzymywać windowsa 8 po 25 sierpnia (ja poczekam), jak dodatkowo pracownik/administrator na uczelniach aktywuje poszczególnym studentom dostęp do windowsa 8.

August 25th - 31st: Students will be able to download these via DreamSpark Premium institutional ELMS stores

http://blogs.msdn.com/b/uk_faculty_conn … tones.aspx

Tak, obraz pobierałem z MSDNAA tylko że to było ze 2 lata temu.

Nie pamiętam dokładanie ale chyba miałem przy wyborze licencji wybór między Pro a Home, a klucz który dostałem pasuje do tego obrazu a nie pasuje do żadnych innych więc tym bardziej iso musiało pochodzić z tego samego źródła.

Myślę że to zależy od tego kto (jaka uczelnia) zarejestrował w MSDNAA i jaką ma umowę z M$.

scripter1 , patrząc na Twoją lokalizację, to pewnie kończyłeś UG lub PG. Ja na PG mam tylko Win 7 Prof. - klucz pasuje tylko do tego obrazu, ale… nie mam wyboru wersji - w sumie prof i tak mi wystarcza :lol:

McDracullo , byłeś blisko ale jednak nie, licencje na windowsy mam z WSB i z PJWSTK (ciekawe kto rozszyfruje skrót) ale jak pisałem to już stare dzieje i wiele się mogło zmienić w systemie MSDNAA od tego czasu (Vista była wtedy nowością).

Polsko - Japońska Wyższa Szkoła Technik Komputerowych (bez googla!)

I pewnie stąd ta różnica w obrazach :wink:

Odnośnie osób zainteresowanych pobraniem windowsa 8 z MSDN AA/DreamSpark Premiu, poniżej źródła i cytat z bloga msdn :

August 25th - 31st: Students will be able to download these via DreamSpark Premium institutional ELMS stores


DreamSpark.com and ELMS WebStore: August 25th, 2012 for student downloads

Please see the SKU Availability Matrix below for specifics on which products will be available on DreamSpark.com, and through DreamSprk Premium ELMS Institutional WebStores. The SKUs highlighted in red will be available starting August 25th, with the remaining releasing in a week thereafter, To confirm, Windows desktop operating systems are only available to students at education institutions which have purchased a DreamSpark premium subscription for STEM based disciplines .

Note: these SKUs will be available in the following languages on the 25th, English, French, Italian, German, Spanish, Japanese, Korean, Portuguese-Brazil, Russian, Chinese Simplified, and Chinese Traditional, with rolling releases of additional languages following on a week after:

For Visual Studio SKUs a separate Portuguese-Brazil language pack will be required, and will also be available on the 25th.

Product SKU Availability Matrix

Subscription Level

Product SKU

DreamSpark

DreamSpark Premium

Visual Studio Professional 2012

X

X

Visual Studio Express 2012 for Web

X

X

Visual Studio Express 2012 for Windows

X

X

Visual Studio Premium 2012

X

Visual Studio Ultimate 2012

X

Visual Studio TFS Express 2012

X

X

Visual Studio TFS Server 2012

X

X

Team Explorer for Visual Studio 2012

X

X

Team Explorer Everywhere for TFS

X

X

Windows 8

X

Windows 8 Debug/Checked Build

X

Windows 8 Enterprise

X

http://blogs.msdn.com/b/uk_faculty_conn … spark.aspx

http://blogs.msdn.com/b/uk_faculty_conn … tones.aspx

Mam pytanie :

Zastanawiam sie tylko czy już od 25 sierpnia dostępny bedzie język polski windowsa 8, czy trzeba będzie poczekać później … z tydzień, albo i lepiej. Pytam bo widzę, żę bedą dostępne na początku różne języki windowsa 8, ale polskiego nie widzę na tej liście powyżej.

U mnie w DreamSpark Premium pojawił się właśnie Windows 8 ale niestety tak jak w powyższym poście jest napisane tylko po angielsku. Na polską wersję poczekamy więc kolejny tydzień :expressionless:

A czy na angielską wersję językową można jakoś w późniejszym czasie zainstalować polską nakładkę językową? Czy trzeba jednak ściągać od razu cały system w wybranym języku?