Windows 8 z paskiem Start8 - optymalizacja

Cześć,

Niedawno kupiłem ultrabooka, na którym jest zainstalowany system Windows 8. Przez kilka dni wahałem się czy od razu nie zainstalować Windows 7, pozostawiając Windows 8 na Recovery w razie czego. W końcu zostawiłem Windows 8, zainstalowałem pasek Start8 i tak już ciągne ponad miesiąc.

Ultrabook ma i3-3217m, 4 GB RAM i HD4000. Zauważyłem jednak, że niektóre programy lepiej działają na Windows 7 na ultrabooku o podobnej specyfiakcji (też i3 ale 2. gen, 4 GB RAM i HD 3000). Przykład: przeglądarka Maxthon czy np. pakiet Office. Na ultrabooku z Windows 7 te i inne programy działają po prostu szybciej.

Zastanawiam się co robić. Czy jednak zainstalować Windows 7 czy jakoś zoptymalizować Windows 8?

Po zainstalowaniu Start8 laptop uruchamia się od razu na pulpicie, ale pewnie kafelki działają i też w jakiś sposób obciążają system. To prawda? Macie jakieś sposoby/tricki co “wyrzucić” z Windows 8, jak go zoptymalizować żeby działał żwawiej?

Jak dla mnie instalując programy imitujące Menu Start sporo tracisz, w końcu Modern UI to tak naprawdę Menu Start tylko znacznie ulepszone, no ale cóż Twój wybór. Dziwi mnie też fakt, że niektóre programy lepiej uruchamiają Ci się na Windows 7. Windows 8 jest bardzo dobrze zoptymalizowany( u mnie uruchamia się znacznie szybciej od Windows 7, programy nieznacznie, ale działają trochę lepiej, a system pobiera ok 650 MB RAM bez żadnych modyfikacji i z włączonymi wszystkimi opcjami). Zawsze możesz pobawić się w wyłączenie efektów graficznych itp, sprawdź też programu uruchamiane wraz z systemem. Instalując Windows 7 stracisz trochę na szybkości działania :wink:

Ciekawa lektura http://www.benchmark.pl/sterowniki/plik … nload.html

To niemożliwe. Chyba że mówisz o domyślnie włączonej hibernacji.

Możliwe.Instalowałem 8 na ssd to startowała coś koło 5-6 sekund po biosie.Siódemka startuje jakieś 12 po biosie.

Zainstalowałem u siebie na desktopie Classic Shell i jestem zadowolony.

Nie mogłem się połapać po przesiadce z XP na Windows 8.

Przekopywanie się przez poukrywane menu było irytujące.

Wiem , że można się tego nauczyć ale wolałem wygląd “Menu Start” znany z XP i 7.

Uważam,że mając ultrabooka z Windows 8 szkoda go porzucać na rzecz “Siódemki”.

ja tam bym żadnych pasków typu Start8 nie instalował - nauka nowego to około 10min,

nie wiem jak to robisz że na Windows 7 działają lepiej programy niż na 8 :slight_smile: ?

Trochę odkopując, ale po 3 miesiącach używania Start8 jestem w pełni zadowolony. Działa rewelacyjnie i w 100% spełnia swoją funkcję.