Windows 8 za 129 zł - kwestia wersji językowych

Posiadam angielskojęzyczną wersję Windows 7. Chcę kupić Windows 8 Pro za 129 zł poprzez “Windows 8 Upgrade Assistant” uruchomiony na tym Windows 7 Eng, jednak tak, żeby Windows 8 po polsku. Zamierzam wykonać czystą instalację. Czy taki scenariusz jest możliwy?

taki scenariusz jest możliwy.najpierw czysta instalacja win 8 pro a potem polski pakiet językowy

Windows 8 jest systemem w którym bez problemu, z poziomu systemu można zmienić język systemu, nawet w podstawowej wersji.

Po polonizacji nadal pozostają angielskie elementy (ekran ładowania systemu, niektóre komunikaty). Nie mniej jednak bez problemu można go spolszczyć. Miałem podobną sytuację jak Ty, napisałem więc mail do polskiego oddziału Microsoftu przed dokonaniem uaktualnienia - potwierdzili, że można swobodnie zmieniać język.

Żeby pozbyć się tych pozostałości angielskich wystarczy wejść: Panel Sterowania -> Zegar, język i region -> Język -> Ustawienia zaawansowane. Następnie wybrać link: Zastosuj ustawienia językowe do ekranu powitalnego, kont systemowych i nowych kont użytkowników a następnie w nowootwartym okienku Region dokonać stosownych zmian. Po zrestartowaniu komputera cały Windows 8 jest po Polsku :).

Dzięki za pomoc. Zwłaszcza w kwestii pozbycia się pozostałości angielskich :slight_smile:

To się da zmienić.

Ustawienia językowe zmienione - proces polonizacji = 100% :slight_smile:

Dokładnie, wystarczy zmodyfikować ustawienia jężykowe i wszystko jest po polsku, włączenie z boot screenem… :wink: