Windows 95 i USB


(chris_au) #1

Hello

Mam pytanie odnośnie obsługi USB w Windows 95. Mam zainstalowany na starym komputerze Windows 95 -pisze mi 950 B końcówka. Zainstalowałem 2 porty USB na złączą PCI (poprzednio miałem na dwóch kabelkachi stykach). Z początku nie umiałem zainstalować tej karty z portami usb tak by Windows je widział, ale w końcu się udało- choć nadal w zakładce właściwości-system mimo wykrycia usb pisze mi pci universal serial bus. Moja płyta główna to PC Chips M715.

Moje pytania to:

  • czy w Win95 będzie działał np. pendrive ?

  • czy na Polskim rynku były polskie wersje językowe Win95 OSR 2.1 i OSR 2.5 - jak tak to jak je rozoznać ?

  • kto z was używał USB pod WIn95 ?

  • Win 95 nie widzi pendrive- jak spr. czy Win 95 obsłuży mi USB

  • czy można pobrać ze stron MS dodatek OSR 2.5 ?

  • czy ktoś ma stery do modemu Speed Touch 330 pod Win95 ?

Drugi problem - mam Windows Vista i dysk podzielony na partycje 3x po 100 GB - Win XP i Vista sformatowały je w systemie NTFS tylko w tym problem, że chcę złączyć stary i new pc w sieć-a Win 95 czy 98 nie będzie widział plików NTFS- jak teraz bezboleśnie przerobićpliki bez ich kasowania na system FAT 32 ?


(MarS) #2

USB działa z różnymi przygodami teoretycznie od Windows 95 OSR 2. W praktyce dopiero Windows 98 oferował wsparcie dla USB i to po zastosowaniu nieoficjalnego Service Packa http://sp.up.pl/

Co do Visty. Ona nie pracuje w ogóle na FAT32

http://www.qualitynet.net/en/help-desk/dsl-drivers.html ?


(Kpc21) #3

Ja używałem PenDrive'a na Windows 98 bez Service Packa, ale trzeba bło zainstalować sterowniki z płyty dołączonej do PenDrive'a.