Windows 95 - VirtualBox: Inicjalizacja urządzenia IOS

Cześć, mój problem wygląda następująco. Instaluję sobie W95 na VirtualBoxie i już prawie pod sam koniec instalacji gdy prosi o wyjęcie dyskietki startowej i reset, po ponownym odpaleniu wyskakuje komunikat: “Podczas inicjalizacji urządzenia IOS: Błąd ochrony systemu Windows. Należy ponownie uruchomić komputer.” Ok, żeby nie było, że nie szukałem http://support.microsoft.com/kb/157924/pl lecz jest to dla mnie czarna magia, ponieważ nigdy DOSa w rękach nie miałem, nie jestem z tej epoki komputerów, nie znam komend jak co zrobić.

Coś mi przemknęło w internecie, że IOS jest odpowiedzialny za sterowniki. Czy to oznacza, że trzeba jakieś zainstalować przed ostateczną fazą instalacji systemu?

Jeszcze ważna informacja.

Maszyna startowała na różnych konfiguracjach RAMu od 16 do 128 MB. Nie widziałem żadnej różnicy.

Podejrzewam, że ma tu znaczenie procesor, gdyż w ustawieniach dla maszyny 70% 1 rdzenia i wyżej aż do 100% tryb awaryjny też nie chciał się uruchomić, to na 60% 1 rdzenia już poszedł tryb awaryjny, ale nawet kursor zamulał, a na niższych to już coraz gorzej.

Komunikat pojawiający się w trybie awaryjnym:

(tekst prawie oryginalny bez obcych znaków diaktrycznych)

System Windows pracujNcy nie jest w stanie rozpoznal ani instalowal urzNNdze_. W celu rozpoznania i instalowania urzNndze_ nale+y uruchomil ponownie system Windows i nie wybieral trybu awaryjnego.

Raz sam nie wiem jak po entej próbie instalacji systemu i jakiemuś dziwnemu zbiegowi okoliczności trybu awaryjnego i resetu udało mi się dotrzeć do ostatecznego ekranu instalacji, jednak nie myślałem wtedy na chłodno z powodu niskiego użycia procesora (40% jednego rdzenia) do wirtualizacji i nerwowo naciskałem różne przyciski dotyczące instalacji sprzętu, chyba mowa też była o drukarce i strefie czasowej.

Być może trzeba jakoś specjalnie skonfigurować ustawienia maszyny wirtualnej, ale ja jako kompletny laik próbuje szczęścia i chcę te ustawienia wziąć na logikę.

Będę wdzięczny za rozwiązanie problemu.

Pozdrawiam, isemeg.

PS. Przepraszam za okropny styl i język, pisane na szybko, w dodatku przez odpalonego VirtualBoxa wieszało się też wprowadzanie tekstu.

Cześć,

Sprawdź: https://forums.virtualbox.org/viewtopic.php?f=3&t=23719

Już sobie sam poradziłem. Wyłączyłem komputer-gospodarz i po ponownym włączeniu maszyny cudownie zakończyła się instalacja. System startuje tylko z 60% 1 rdzenia.

Dziękuję.