Windows 98 na Pendrive

Jest taka możliwość? Naprawdę marzę o tym aby zagrać w gry DOS’owe jak za starych czasów a nie z DOSBoxa czy VirtualBox tylko na prawdziwym starym Win98.

Chodzi mi o instalację go na Pendrive 4GB, może być także Windows NT czy 95. Ważne by gry dosowe działały :slight_smile:

Zawsze można zainstalować na wirtualnym komputerze, np. MS VirtualPC 2007 - ten akurat program doskonale obsługuje Windowsa 98, a po instalacji narzędzi w wirtualnym komputerze jakoś grafika działa i można przeciągać pliki pomiędzy pulpitem wirtualnego komputera a głównego. Grafika jest za słaba, by obsłużyć gry wymagające DirectX, ale starczy do gier DOSowych. Można przełączyć w tryb pełnoekranowy i do złudzenia wygląda na Windows zainstalowany na komputerze.

Sam używam taki wirtualny komputer, bo mam jeszcze programy wymagające Windows 95/98. Wydajność na pewno jest lepsza, niż na prawdziwym komputerze z tamtego okresu.

Koniecznie trzeba we właściwościach wirtualnego komputera zmienić skrót klawiaturowy do wychodzenia z niego na główny system, gdyż domyślnie jest prawy ALT.

Jeszcze można spróbować zainstalować FreeDOS na komputerze, chyba wymaga, by pierwsza partycja była w formacie FAT32. Jeśli klawiatura i myszka są w formacie PS2 lub BIOS komputera emuluje USB na PS2, to powinien chodzić.

Do symulacji systemów próbowałem i mi nie szło, VmWare Workstation, VirtualBox i MS VirtualPC, nie dało się grać, cieło.