Windows 98 na pendrive?


(Lrys1) #1

Jak wyżej

Czy jest możliwość zainstalowanie gotowego Windowsa 98 na pendrive? Czytałem że się da, ale chciałbym poznać opinię, czy to jest w ogóle możliwe


(Filolupus) #2

(Lrys1) #3

Tym razem problem z innej beczki, gdy z VirtualBox chcę sobie na pendrive zainstalować MS-DOS lub Windows 95,98 za każdym razem wyskakuje błąd, że nie może zapisać plików. Pendrak jest sformatowany pod FAT i ma domyślną jednostkę allokacji. Jako żeby mi z pendrive bootował stowrzyłem plik .VMDK. Boot'uje ale ten problem z instalacją, i brak możliwości zapisania z systemu gościa jest naprawdę irytujące...Jest odbezpieczony od zapisu.


(chris_au) #4

Problem może leżeć w czymś innym. Aby Windows z serii 9x zainstalować na Virtual Box'ie należy najpierw utworzyć partycję w tym programie (komenda fdisk i utworzenie aktywnej partycji DOS) a potem należy ja sformatować i dopiero instalować Win98. Po uruchomieniu VB wpisz fdisk daj enter,tak>1>1>esc>reset>format. Jeśli tego nie zrobisz wyskocza Ci błędy o małej ilości miejsca na wirtualnym dysku lub, że system nie obsługuje NTFS.