Windows 98 - neostrada

Jak skonfigurować windows 98, żeby podłączyć komputer do neostrady poprzez router??

Błagam o szybką odpowiedź.

jaki router?

ten co dostałeś od tp czy masz własny?

W zasadzie wystarczy skonfigurować router i tyle, jeżeli podłączasz router do karty sieciowej to w systemie nic nie trzeba konfigurować

Nowy10

Router mam własny - dlink-a.

To dlaczego nie działa?? :frowning: Router jest skonfigurowany właściwie, bo trzy inne kompy są pod niego podlączone i chodzą bez zarzutu. Tylko że one mają windowsa xp, a tutaj dziwnie skomplikowane są te ustawienia sieciowe… Jak to powinno wyglądać??

nevermore a widzisz wogole siec???, bo ja w win98 jak qmpel mial zapore polaczenia internetowego wlaczona w xp, to nie widzialem sieci wogole w win98

wlacz konfiguratora polaczenia internetowego i tam wybierz siec domowa czy jakos tak i powinno dzialac

boger proszę zacząć pisać poprawnie po polsku, używając polskich znaków.

nevermore a sterowniki do karty sieciowej zainstalowane ??

fiesta

Sterowniki są ok, bo do tej pory internet działał tam na zwykłym modemie. Problem jest dopiero teraz, kiedy chcę go przyłączyć do lokalnej sieci.

Wygląda to tak: wchodzę w Panel sterowania -> Sieć, no i mam w okienku duzo różnych elementów, typu karta Family Ethernet, najróżniejsze protokoły itp. Wybrałam opcję Protokół macierzysty TCP/IP, i tam w Właściwościach wpisałam adres IP i nr maski podsieci (tak żeby się zgadzało z pozostałymi komputerami). Nic to nie dało. Co jeszcze trzeba z tym zrobić??? Czy coś jeszcze trzeba zmienić w tych ustawieniach?

A co ma zwykły modem do karty sieciowej?

A sorry, rzeczywiście niewiele :oops: .

Więc jak sprawdzić, czy sterowniki są zainstalowane?

prawy klawisz na mój komputer->właściwości->menadżer urządzeń