Windows 98 - neostrada

(Verka R) #1

Jak skonfigurować windows 98, żeby podłączyć komputer do neostrady poprzez router??

Błagam o szybką odpowiedź.

(Nowy10) #2

jaki router?

ten co dostałeś od tp czy masz własny?

(Szymszejdi) #3

W zasadzie wystarczy skonfigurować router i tyle, jeżeli podłączasz router do karty sieciowej to w systemie nic nie trzeba konfigurować

(Verka R) #4

Nowy10

Router mam własny - dlink-a.

To dlaczego nie działa?? :frowning: Router jest skonfigurowany właściwie, bo trzy inne kompy są pod niego podlączone i chodzą bez zarzutu. Tylko że one mają windowsa xp, a tutaj dziwnie skomplikowane są te ustawienia sieciowe... Jak to powinno wyglądać??

(boger) #5

nevermore a widzisz wogole siec???, bo ja w win98 jak qmpel mial zapore polaczenia internetowego wlaczona w xp, to nie widzialem sieci wogole w win98

wlacz konfiguratora polaczenia internetowego i tam wybierz siec domowa czy jakos tak i powinno dzialac

(squeet) #6

boger proszę zacząć pisać poprawnie po polsku, używając polskich znaków.

(fiesta) #7

nevermore a sterowniki do karty sieciowej zainstalowane ??

(Verka R) #8

fiesta

Sterowniki są ok, bo do tej pory internet działał tam na zwykłym modemie. Problem jest dopiero teraz, kiedy chcę go przyłączyć do lokalnej sieci.

Wygląda to tak: wchodzę w Panel sterowania -> Sieć, no i mam w okienku duzo różnych elementów, typu karta Family Ethernet, najróżniejsze protokoły itp. Wybrałam opcję Protokół macierzysty TCP/IP, i tam w Właściwościach wpisałam adres IP i nr maski podsieci (tak żeby się zgadzało z pozostałymi komputerami). Nic to nie dało. Co jeszcze trzeba z tym zrobić??? Czy coś jeszcze trzeba zmienić w tych ustawieniach?

A co ma zwykły modem do karty sieciowej?

(Verka R) #10

A sorry, rzeczywiście niewiele :oops: .

Więc jak sprawdzić, czy sterowniki są zainstalowane?

(Nowy10) #11

prawy klawisz na mój komputer->właściwości->menadżer urządzeń