Windows 98 nie chce się uruchomić

Witam

Zainstalowałem sobie win 98 obok xp (oba systemy na Fat 32), po instalacji win 98 odpaliłem konsole odzyskiwania win xp i wpisałem fixmbr oraz fixboot, żeby mi odpalił win xp . Gdy wybieram w menu wyboru systemu windowsa 98 wyskakuje mi taki komunikat: Cytat:

Co zrobić żeby to naprawić?

PS.

Robiłem reinstal windowsa 98 i jest to samo :expressionless:

Proszę, ale nie po rodzimym języku:

http://info.abril.com.br/forum//topicos … 8&go_to=52

http://www.babooforum.com.br/idealbb/vi … 6&pageNo=1 /dotyczy 2000 i 98, ale 2000 i XP to to smo (prawie)

juz lepiej by bylo coś po angielsku… :shock:

Złączono Posta : 04.05.2007 (Pią) 19:27

Więc włącza się XP? Jeśli tak to widzisz partycję 98 (FAT32)

Weź może płytę 98 i skopiuj ten plik na partycję 98 może

boot loadera skonfigurowałem tak:

partition(2) - bo jest na drugiej partycji

a WINDOWS.98 - bo nie jest w katalogo WINDOWS.98, ale niejestem pewien czy tak ma być, ale jak było WINDOWS to ten sam komunikta się wyświetlał :expressionless: więc chyba nie ma różnicy

na początek brokowało mi w System32 pliku hal.dll (przenisłem go z plytki win xp bo na 98 nie byo) teraz brakuje ntoskrnl.exe… to chyba będzie tak troche dużo do przekopiowania bo katalog WINDOWS.98\System32 jest pustyyy :!: jest jeden folder tylko “DRIVERS” ;] i dopiero co skopiowany plik hal.dll

Ma ktoś winde 98?? ile macie plików w System32?? bo coś mi się niezgadza…

Ja mam jeszcze

  • Adobe

  • desktop.ini

o zawartości

  • folder.htt

nieee wrzystko się jednak zgadza… po ponownej instalacji windowsa 98 nic nie instalując, folder system32(w tym folderze są zainstalowane sterowniki i pojawiają się pliki po instalacjach jakś programów) jest pusty :glupek2: niewiem kompletni o co chodzi :glupek2: gdy nie odpalam konsoli odzyskiwania windowsa xp i nie wpisałem “fixboot” to windows 98 chodzi bez problemowo, włącza wyłącza itp… tyle ze nie ma wyboru systemu :roll: gdy ustawiam znowusz zeby był wybór systemów czyli boot loader wtedy winda juz nie odpala :-x wpisują poprawną(zdaje mi się) wartość pliku boot to wtedy nie widzi jakiś plików i system również nie odpala…

Tylko u mnie tak jest?? czy moze ktoś ma podobny problem??

PS.

jest w win 98 plik podobny do pliku w win xp “boot” (boot loader).

Próbowałem kopiować z windowsa xp te “brakujące” pliki ale to tak w nieskończoność, skopuję, reset, win 98, i brakuje innego pliku… :evil:

To może spróbuj zainstalowć najpierw 98 a później XP po formacie.

rolkass Spróbuj może zamiast

wpisać WINNT

winnt jest dla systemu 2000

A moze D:\Windows.98=“Windows 98”?

Narazie nie mogę formatować kompa ;]

nie dodałem Backslash

D:=“Microsoft Windows 98”

jak zmienie na D:“win98” lub D:“win98” to po wybraniu in98 z bootloadera jest całkowity brak rekcji…

próbowałem z dyskietki startowej win 98 naprawić MBR ale to tez nic niezmieniło ;|

jest taka zasada pierwsze instaluj starszy system a potem nowszy czyli zrób format najpierw zainstaluj win 98 a potem win xp

to nie da sie odpalic win 98 jak sie go zainstalowało po 98?

jeżeli nie chcesz kasować xp zrób to tak:

  1. partycja na której chcesz instalować 98 musi być fat16 lub 32.

  2. przygotuj sobie dyskietkę startową do win 98, jeśli nie ma na niej to z działającego systemu win 98 skopiuj z katalogu Windows\Command plik DEBUG.EXE.

  3. Odpal komputer z dyskietki startowej do win 98, wcześniej umieść płytę z win 98 w napędzie, następnie uruchom w dosie instalator win 98 / X:\Win98\setup.exe, gdzie X to litera napędu, w której masz płytę z win 98, ścieżkę dostępu do setup.exe podaj taką jaką masz na płycie, ja Ci podałem przykładowo. Powinien Ci jeśli dobrze wszystko wpiszesz ruszyć instalator, w momencie gdy Cie się spyta o folder docelowy koniecznie wpisz inną partycję lub dysk niż C, np. D:\Windows. Dokończ instalacji systemu i pozwól zrestartować się z win 98.

  4. Teraz otwórz notatnik / będziesz w win 98 / i wpisz do niego dokładnie ten tekst:

L 100 2 0 1

N C:\BOOTSECT.DOS

R BX

O

R CX

200

W

Q

zpisz ten plik na dyskietkę startową i nadaj mu nazwę READ.SCR

  1. Uruchom ponownie kompa z dyskietki startowej i wpisz komendę / po A:/ DEBUG

gdyby ten plik już istniał na dysku i nie można go było nadpisać musisz zmienić jego atrybuty poleceniem:ATTRIB C:\BOOTSECT.DOS -S-H-R

po tym wszystkim zmień w biosie bootowanie na cd-rom, umieść płytę z win xp w napędzie i odpal instalatora xp, gdy Cię zapyta czy chcesz instalować czy naprawiać daj opcję naprawa. Następnie zapyta się o wybór instalacji na którą się masz zalogować podaj 1, czyli xp, wpisz jeśli masz hasło administratora i następnie wpisz komendę FIXBOOT

wyjmij płytę z napędu, wpisz exit komp powinien się zrestarować. I to wszystko plik boot.ini został zmodyfikowany i powinieneś zobaczyć opcje wyboru systemu operacyjnego. Jeżeli nic nie przekręcisz musi się udać, sam to robiłem parę razy.

yhm mam pytanie odnośnie :

nie mogę wpisać:

<

i

\

w ich miejsce jest ó,ę,ć,ą,ź,ż,ł ;]

da sie coś zrobić żeby to zmienić??

DEBUG


i

[code]ATTRIB C:\BOOTSECT.DOS -S-H-R

zmień układ klawiatury na polski programisty, a na dyskietce startowej wpisz keyboard4 zamiast keyboard2

hmm… a jak zmienić ten ukłąd klawiatury na dysku startowym??

mam zmienić nazwe tego pliku??

tak zamiast 2 wpisz 4 bo taka jest polska strona kodowa.