Windows 98 | nie zamyka się | pomocy

Witam. Mam problem z zamykaniem systemu (Windows98). Kiedy wchodze w Start->Zamknij->Zamknij (lub uruchom ponownie). Wtedy wszystko sie zamyka dobrze, puźniej pisze Zamykanie systemu. I ciagle tak stoi. Nie chce zamknąć. Komp napewno nie ma wirów(skanowalem wszystkim). Co może być problemem? Może cos wpisać ? Prosze o pomoc .

Zainstaluj to - http://www.dobreprogramy.pl/index.php?dz=2&id=114&t=35 . W windowsie 98 to częsta przypadłość… :wink:

Zainstalowalem to, na koniec instalacji kaze “Uruchomić Komputer” ponownie, więc daje tak. Ale dalej nie uruchamia ponownie. Może przyczyną jest inne tło. Na forum (juz nie wiem gdzie) znalazlem jakiś plik ktory podmnienial logo zamykania Windows98(dodaje sie jeszcze kolo loga win98 napis PLUS). Ale wlasnie nie pamietam czy takie żeczy dzialy sie przed zainstalowaniem. Napewno nie mam wirusów na kompie. Może kto inny wie co jest przyczyną … CZEKAM CIERPILIWIE :oops:

Po instalacji nie uruchamia się ponownie czy w czasie instalacji :?:

Zawsze możesz spróbować jeszcze tego: http://www.dobreprogramy.pl/index.php?dz=2&t=35&id=772

lub po prostu zrobić aktualizacje przez WinUpdate…

Chodzi o to, że jak zainstalowałem Windows 98 SE Shutdown Supplement (z dobreprogramy), to na koniec prosi o restart komputera. Więc daje żeby uruchomił ponownie Komputer. Ale to nic nie daje. Dalej nie chce się zamknąć(musze przetrzymać guzik od PC). Jeszcze zrobie Uptade lub zainstaluje to co mi podał: “zagorskid”.

Złączono Posta : 19.12.2005 (Pon) 23:37

Znalalzłem Strone na której jest opisane: (na dole strony)

http://windows.online.pl/box/tips03.htm

Z niej zrobiłem własnie to, i dlatego mam te logo Windows98 Plus.

Zobaczcie to i dajcie znać. Może da rade di cofnąć…

A zrobiłeś przed podmianą kopię zapasową plików :?:

Złączono Posta : 19.12.2005 (Pon) 23:44

A kiedy restartujesz “brutalnie” to czy po ponownym uruchomieniu system zamyka się? I czy przy uruchamianiu wyskakiwało takie coś “trwa konfigurowanie systemu” (okienko z bębenkiem)?

Niestety NIE :frowning: A może ktoś z użytkowników który posiada Windows98, może mi przeslać te pliki ? Jest to możliwe.

Jak na mój gust, problem nie tkwi tutaj w podmienionym logo (zmiana bitmapy)… To jest “coś” głebiej… Dziwne… Windows 98 SE Shutdown Supplement powinien rozwiązać problem…

Zainstalowałem teraz z dobreprogramy.pl Windows 98 SE PL nieoficjalny Service Pack 2.0.2 . Podmieniło prawie wszystkie pliki. Zamykanie Windows stało sie jak w XP, jak równiez otwieranie. Ale niestety nie zamyka. Wszystko lepiej teraz wyglada ale wlasnie Problem jest nadal. Jutro chyba Format :slight_smile: I od nowa zabawa z Programami.

Złączono Posta : 20.12.2005 (Wto) 0:07

DZIAŁA. Zainstalowalem Windows 98 SE PL nieoficjalny Service Pack 2.0.2 i zamyka już poprawnie Windowsa. Polecam ściagnąć to dla uzywkoników systemu Windows 98SE PL. Naprawde lepiej teraz wyglada Windows. Dziękuje wam za pomoc. Pozdrawiam “Witheld”

Mam już od dawna ten Service Pack pod Winzgroze 98 z zamykanie 98 miałem może klika razy jakieś problemu u mnie pomagało wciskanie ESC :stuck_out_tongue: zaczoł piszczeć głosniczek i się winda wylączał :stuck_out_tongue:

Dzięki na przyszłość. Zainstalowalem ten nieoficjalny Service Pack i smiga. Wszystko praktycznie zmienione jak w XP :slight_smile: Warto pobrać.