Windows 98 SE błędy , oraz pomoc w zainstalowaniu

Mam problem.

Otóż jestem posiadaczem tego oto komputera.

2.41GHZ Processor

512MB ram.

Miałem na tym komputerze system operacyjny “Windows XP PRO SP3”.

Postanowiłem zainstalować “Windows 98 SE” .

Problem polega na tym iż miałem partycje “C” i “D”.

Po zainstalowaniu jest tylko “C” czyli partycja jedna się usuneła.

Ok rozumiem, ale wyskakują po ładowaniu błędy typo “nvs” , czy jakoś , niestety nie pamiętam bo mam teraz xp.

Po zainstalowaniu sterowników , wyskakiwały braki plików , nie mogłem nawet zainstalować do końca modemu SAGEM F@ST 800 , ponieważ przy komunikacie “Podłącz modem” pokazywał się błąd o braku pliku.(połączenie Dial-UP) .

WIndowsa instalowałem kilkakrotnie , lecz problem nie ustawał.

Teraz pytanie.

Jak poprawnie zainstalować system?.

Czy da się coś zrobić , aby za każdym instalowanie systemu dało się sformatować dysk twardy ?.

Czy da się zrobić partycje dysków?.

Z góry dziękuje i proszę o wyrozumiałość , mam 13 lat.

Oczywiście wynagrodzenia . Pozdrawiam.

Jeśli masz problemy z partycjonowaniem dysków przy pomocy instalatora systemu to użyj przyjemniejszego programu jakim jest GParted Live, nagrasz to sobie na płytę, zabootujesz i utworzysz partycje jakie tylko chcesz. Domyślnie jednak instalatory chcą formatować dyski (partycje) więc skąd u Ciebie takie nieprzyjemności?? Może dysk pada.

Dokładnie to nie wiem .

Ale myślę że to w tego typu systemach to normalne .

Słyszałem także że trzeba wpisywać komendy typu “Format:c”,aczkolwiek nie wiem gdzie .

Proszę Cię też o wytłumaczenie jak poprawnie zainstalować tego Windowsa.

Myślę że coś robię nie tak , chociaż z instalatorami np: Windows-a xp nie miałem żadnego problemu.

Jeśli nikt nie pomoże , pozostaje mi tylko kombinować :P.

Pozdrawiam .

xksiedzux , popraw tytuł tematu, używając przycisku ac7a4cd89050aa6e.gif

A może nasz 13 letni kolega chcę się czegoś nauczyć na starym i złym i niewspieranym 98.

Dokładnie , dzięki kolego za wsparcie.

:slight_smile:

u4e zapewne nie miał złych intencji

Być może system nie obsługuje tak dużych dysków i dlatego nie wyświetla jednej partycji

Celna uwaga, to też należy rozpatrywać.

Przy XP miałeś pewnie partycje NTSF a Win 98 ich nie zobaczy. Instalatorem musisz wpierw usunąć partycje i utworzyć nowe i dopiero je sformatowac na FAT32. Zrobisz to tez prawie każdym programem do partycjowania.

Problem ze sterownikami to już inna bajka. Nowsze sprzęty mogą nie posiadać sterowników, do usb też setrownik uniwersalny będzie trzeba o ile pamiętam doinstalować.

Tym też się możesz zainteresować…:

http://www.dobreprogramy.pl/Windows,Pro … 11761.html

http://computersun.pl/windows/98/instal … -s_29.html

TAk,zainstalowalem wszystko dziala .

Ale maly problem.

po zainstalowaniu neo , wyskakuja bledy po ekranie windows 98 , te co napisalem wczesniej , i na pulpicie juz.

co jest grane . sory zye pisze nie jasnie,ale stery od klawz potrzebne i yamiast z pisye y

edit

bledy po ekranie ladowanie windows 98

vnetsup.vxd

rejestr systemu lub plik system.ini odwoluja sie do tego pliku . urzadzenie ktore juz nie istnieje

kolejny blad

dfs.vxd

a to blad juz przy pulpicie

mnp32.dll , i cos o sieci.