Windows 98 SE - instalacja

Witam!

Mam problem z zainstalowaniem systemu Windows 98 SE na maszynie wirtualnej, którą utworzyłem w VirtualBox. Wszystko się normalnie bootuje, gdy pojawi mi się wiersz poleceń wpisuje:

-D:

-setup.exe

Pokazuje mi się wtedy instalator, i pisze żebym nacisnął ENTER, naciskam i wyskakuje komunikat:

"Czekaj, trwa inicjowanie instalatora.

Nie można utworzyć katalogu tymczasowego. Powodem może być zbyt duża ilość plików w folderze głównym."

Co z tym zrobić??

Z poważaniem

Radbarz

[edit]

Zapomniałem dodać że nie startuję instalatora z dyskietki (ponieważ nie posiadam stacji dyskietek), a z płytki w obrazie ISO.

Podaj następujące wartości:

  • ilość przedzielonej pamięci RAM

  • wielkość wirtualnego dysku oraz format (jeżeli występuje)

  • nazwa maszyny wirtualnej (programu)

-inne parametry tzn. czy włączone karty sieciowe, dźwięk itd

Nazwa: Windows 98

Typ systemu: Windows 98

Pamięć podstawowa (RAM): 256 MB

Procesor(y): 1

Kolejność startowania: Dyskietka, CD/DVD-ROM, Dysk twardy

Pamięć wideo (karta graficzna): 10 MB

Akceleracja 3D: Wyłączona

Akceleracja wideo 2D: Wyłączony

Serwer zdalnego pulpitu: Wyłączony

Nośniki

Kontroler IDE

IDE Pierwszy Master: Windows 98.vdi (Normalny, 1000,00 MB)

IDE Drugi Master (CD/DVD): Napęd gospodarza ‘M:’

Dźwięk

Sterownik gospodarza: Windows DirectSound

Kontroler: ICH AC97

Sieć

Karta 1: PCnet-FAST III (NAT)

Porty szeregowe: Wyłączone

Instalator startuje z DR DOS’a

Ja bym zrobił tak. Powiększył wirtualny dysk np do rozmiaru 3000 MB (3GB). Następnie uruchamiam wirtualną maszynę z dyskietki startowej. Wpisuje polecenie fdisk i sprawdzam, jaką literę posiada aktualnie dysk. Potem wychodzę z tego programu, wpisze poleceniem format x: gdzie x: to litera dysku bądź partycji. Spowoduje to sformatowanie. Jeżeli dysk nie będzie miał żadnej litery to utwórz nową partycję na pomocą programu fdisk. Jeżeli nie lubisz się bawić w tego typu narzędziach to pobierz program GParted w wersji iso live, ustaw ten obraz jako bootowalny, uruchom wirtualną maszynę i wykonaj partycję dla systemu. Potem przystąp do instalacji systemu.

Być może problem występuje przez to, że system nie ma gotowej dla siebie partycji. Z Windows 98 to rożne cuda się działy.

Ale jaki system dla Win 98 będzie odpowiedni w tym programie Gparts?? FAT16, FAT32 czy jaki?

Dodane 01.07.2010 (Cz) 13:03

oki, wszytko Git, ten problem zniknął, pojawił się kolejny, Microsoft ScanDisc chce pustą dyskietkę której nie posiadam (stacji dyskietek) !!

Dodane 01.07.2010 (Cz) 13:29

oki, formatowalem dysk c:, ale teraz pokazuje mi się kominikat że Windows potrzebuje 7340032 bajtow wolnego miejsca na dysku C i koniec!!

Spróbuj zastosować się do tych zaleceń.

http://support.microsoft.com/?kbid=289727

radbarz , nazwij proszę temat konkretnie, bez zbędnych problemów w nazwie. Inaczej wyciągnę konsekwencje. Przeczytaj ten temat. viewtopic.php?f=16&t=394978

Temat do zamknięcia i kosza!