Windows 98 SE -legalność, pytanie!

ty też sobie o tym poczytaj. Nie wszystkie torrenty są nielegalne. Na przykład darmowe programy ludzie wstawiają żeby je jak najbardziej rozpowszechniać albo jakieś zdjęcia. To nie jest nielegalne.

Ale co ty tu o zdjęciach? Tutaj rozmowa jest prowadzona na temat Windowsa 98, a nie jakichś zdjęć.

BTW. Tak przy okazji, a jakby ściągnął np. z ftp? Wtedy tylko ściąga, nie udostępnia.

ktoś wcześniej napisał że ściąganie z torrentów jest nielegalne a to nieprawda.

A zerknij tu:

:arrow: http://dobreprogramy.pl/index.php?dz=8&a=130

Więc sądzę, że jeśli MS nie wyrazi zgody na to, że taki proceder (mam seriala legalnego, ale nie mam nośnika i chcę mieć legalny system, więc proszę o system) jest niewłaściwy, to nic nie pomoże. A o reszcie mówi w/w paragraf. Ja go rozumiem tak (odnośnie tego konkretnie przypadku), że jeśli chcę mieć system legalny i nawet jakbym miał fakturę, seriala etc. - po płytę muszę zgłosić się do sklepu, gdzie ją kupiłem bądź zadzwonić do MS.

Swoją drogą to tak, jakbym miał np. serial od Nero, a nie miał płyty. No to podstawowe pytanie - gdzie jest płyta :slight_smile: Dlatego cytat wyżej przytoczony myślę rozwiewa wszelkie wątpliwości…

Ford. Jeśli mówisz o ftp, to zapewne, jeśli MS udostępni Ci system na nim, to będzie to legalne. Tak działają przecież systemy na licencji MSDNAA - nie wolno wręcz użytkownikom (studentom) dawać nośnika fizycznie, a jedynie zapewnić miejsce, z którego mogą pobrać.

Ale jestem tylko człowiekiem, więc mogę się mylić :slight_smile:

My chyba nie rozmawiamy o tym samym. Pokaż mi w tym cytacie, który przedstawiłeś, w którym miejscu napisałem, że wszystkie torrenty są nielegalne? Napisałem:

I to wszystko.

taaaak?? w takim razie co to jest??

Wiesz co? Zadzwoń do M$ i się spytaj. Numer telefonu gdzieś już był na forum.

rozumiem że ty już dzwoniłeś i dlatego masz nieoryginalny?

No i gdzie tu:

Jest napisane, że wszystkie torrenty są nielegalne…

Mówimy o ściąganiu aplikacji oraz o udostępnianiu muzyki. Torrenty polegają na wymianie plików. A jak cytowałem Pana Prawnika:

Reasumując: Temat jest o legalności ściąganego Windowsa z sieci. Proszę nie robić bałaganu i czytać ze zrozumieniem.

Napisz do MS i zapytaj