Windows 98 SE -legalność, pytanie!

(Kamil2993) #1

Mam pytanie : Jak sciągne z Torrentów Windowsa 98 Se i użyje LEGAlNEGO cd-key'a to będe piratem ?

(Kubacki28) #2

no raczej nie. MS na tym nie zbiednieje skoro masz już legalnego cd-keya

(Venger) #3

Będziesz

A co masz jeszcze oprócz tego CD Keya??? Nalepiony ma komputer czy tylko przepisany z innego komputera??

(Mayron) #4

Nie będzie to legalne.

(RAM 256) #5

owszem będzie gdyż Windows 98 już nie jest już wspierany przez Microsoft.

(Mayron) #6

To już decyduje o tym, czy legalne czy nielegalne...

(RAM 256) #7

nie wszystkie torrenty są nielegalne!

(Witos) #8

Skoro ma legalny cd-key to powinno być ok. No bo z tego co mi wiadomo to kupuje się właściwie licencję na użytkowanie programu, a nie sam program.

(Venger) #9

A on kupił??? Jakoś nie napisał co rozumie przez "legalny cd key"

(fiesta) #10

A co ma piernik do wiatraka ??

Win 3.1 też nie jest wspierany już od dawna i nadal nie jest dostępny za free.

(RAM 256) #11

skoro nie jest wspierany to prawnie można go ściągnąć. I to będzie legalne (chyba) :-o

(Venger) #12

NIe będzie

A zamiast chybać weź ze zadzwoń na infolinię do MS i zapytaj.

(fiesta) #13

Chyba to się drzewo na wietrze

:P:P:P

A podając błędne informacje, możesz narobić więcej szkody jak pożytku.

Żaden Windows nie jest jak do tej pory dostępny bezpłatnie :!: :!: :!:

(Skiff) #14

MS nie będzie miał żadnych pretensji jeżeli, np. kupiłeś kiedyś legalnego Windowsa 98 i zniszczyła się Tobie płyta i tym torrentem jedynie chcesz odzyskać płytę - w ówczesnych czasach licencja Windowsa pozwalała zrobić jedną kopię zapasową nośnika.

Jeżeli natomiast nie kupiłeś nigdy legalnego Windowsa 98 to taka operacja jest jak najbardziej nielegalna.

(Lolz256) #15

No wlasnie, Boze jeden normlany. Mozna robic kopie zapasowe plyt, na wypadek uszkodzenia. A pobranie z torenta kopii zapasowej to to samo. Masz legalny cd-key ktory kupiles - jest ok

(Dark Alchemy) #16

Moim zdaniem to powinno być legalne. W końcu masz legalnego CD-Key, i to wystarczyć powinno. W końcu jak jest system WGA w XP i Viście to on sprawdza legalność CD-Key a nie krążka z płytą. Ale to jest moje zdanie.

Zdaniem jednego prawnika (gdzieś w jakiejś gazecie czytałem), masz prawo do zrobienia kopii zapasowej SWOJEGO nośnika. Czyli kopia ściągnięta z Torrentów lub innej sieci wymiany plików już legalna nie jest.

Jak dla mnie to ty jednak piratem nie jesteś i prawa nie łamiesz. Ale to tylko moja własna opinia.

(squeet) #17

Zapomnieliście o jednej ważnej rzeczy. Nawet jeśli (z czym się zupełnie nie zgadzam) ściągnięcie tego z torrentów etc. jest legalne - to jednocześnie udostępniacie plik innym. A to już łamanie praw autorskich... Czyli piractwo.

Microsoft pozwala obecnie na stworzenie kopii zapasowej SWOJEGO krążka z systemem (o to pytałem na zlocie u źródła), a skoro go nie masz? Wcześniej padła dobra porada. Zadzwoń do MS, od nich uzyskasz właściwą pomoc i zapewnienie, że w dany sposób będziesz legalny.

Twoja decyzja. Jak później będziesz się tłumaczył, że Ci koledzy źle powiedzieli?

Takie moje zdanie.

(Kubakuderski) #18

ale ni kumam...jak się zassa coś z torrentów i od razu po zassaniu probgram do torrentów odinstaluje to się rozposzechniać nie będzie?? a jak z emule??

(squeet) #19

Poczytaj sobie o protokole:

:arrow: http://pl.wikipedia.org/wiki/Torrent

Podczas ściągania już następuje wymiana plików - na tym ta sieć polega.

(Krzysieek88) #20

Tutaj nie chodzi o to czy go usuniesz zaraz po pobraniu, ale chcąc coś pobrać z p2p to automatycznie to również udostępniasz, co już jest nielegalne.