Windows 98 SE -legalność, pytanie!

Mam pytanie : Jak sciągne z Torrentów Windowsa 98 Se i użyje LEGAlNEGO cd-key’a to będe piratem ?

no raczej nie. MS na tym nie zbiednieje skoro masz już legalnego cd-keya

Będziesz

A co masz jeszcze oprócz tego CD Keya??? Nalepiony ma komputer czy tylko przepisany z innego komputera??

Nie będzie to legalne.

owszem będzie gdyż Windows 98 już nie jest już wspierany przez Microsoft.

To już decyduje o tym, czy legalne czy nielegalne…

nie wszystkie torrenty są nielegalne!

Skoro ma legalny cd-key to powinno być ok. No bo z tego co mi wiadomo to kupuje się właściwie licencję na użytkowanie programu, a nie sam program.

A on kupił??? Jakoś nie napisał co rozumie przez “legalny cd key”

A co ma piernik do wiatraka ??

Win 3.1 też nie jest wspierany już od dawna i nadal nie jest dostępny za free.

skoro nie jest wspierany to prawnie można go ściągnąć. I to będzie legalne (chyba) :-o

NIe będzie

A zamiast chybać weź ze zadzwoń na infolinię do MS i zapytaj.

Chyba to się drzewo na wietrze

:P:P:P

A podając błędne informacje, możesz narobić więcej szkody jak pożytku.

Żaden Windows nie jest jak do tej pory dostępny bezpłatnie :!: :!: :!:

MS nie będzie miał żadnych pretensji jeżeli, np. kupiłeś kiedyś legalnego Windowsa 98 i zniszczyła się Tobie płyta i tym torrentem jedynie chcesz odzyskać płytę - w ówczesnych czasach licencja Windowsa pozwalała zrobić jedną kopię zapasową nośnika.

Jeżeli natomiast nie kupiłeś nigdy legalnego Windowsa 98 to taka operacja jest jak najbardziej nielegalna.

No wlasnie, Boze jeden normlany. Mozna robic kopie zapasowe plyt, na wypadek uszkodzenia. A pobranie z torenta kopii zapasowej to to samo. Masz legalny cd-key ktory kupiles - jest ok

Moim zdaniem to powinno być legalne. W końcu masz legalnego CD-Key, i to wystarczyć powinno. W końcu jak jest system WGA w XP i Viście to on sprawdza legalność CD-Key a nie krążka z płytą. Ale to jest moje zdanie.

Zdaniem jednego prawnika (gdzieś w jakiejś gazecie czytałem), masz prawo do zrobienia kopii zapasowej SWOJEGO nośnika. Czyli kopia ściągnięta z Torrentów lub innej sieci wymiany plików już legalna nie jest.

Jak dla mnie to ty jednak piratem nie jesteś i prawa nie łamiesz. Ale to tylko moja własna opinia.

Zapomnieliście o jednej ważnej rzeczy. Nawet jeśli (z czym się zupełnie nie zgadzam) ściągnięcie tego z torrentów etc. jest legalne - to jednocześnie udostępniacie plik innym. A to już łamanie praw autorskich… Czyli piractwo.

Microsoft pozwala obecnie na stworzenie kopii zapasowej SWOJEGO krążka z systemem (o to pytałem na zlocie u źródła), a skoro go nie masz? Wcześniej padła dobra porada. Zadzwoń do MS, od nich uzyskasz właściwą pomoc i zapewnienie, że w dany sposób będziesz legalny.

Twoja decyzja. Jak później będziesz się tłumaczył, że Ci koledzy źle powiedzieli?

Takie moje zdanie.

ale ni kumam…jak się zassa coś z torrentów i od razu po zassaniu probgram do torrentów odinstaluje to się rozposzechniać nie będzie?? a jak z emule??

Poczytaj sobie o protokole:

:arrow: http://pl.wikipedia.org/wiki/Torrent

Podczas ściągania już następuje wymiana plików - na tym ta sieć polega.

Tutaj nie chodzi o to czy go usuniesz zaraz po pobraniu, ale chcąc coś pobrać z p2p to automatycznie to również udostępniasz, co już jest nielegalne.