Windows 98

Szukam przeglądarki “w miarę” funkcjonalnej na “okienko” wymienione w temacie. Czy ktoś jeśli jest jakiś świr korzysta nadal z tego systemu (chociaż by na maszynie wirtualnej) i wie jaka przeglądarka na tym systemie da radę włączyć “większość” stron ?

1 polubienie

Przeglądarka na pewno jakaś się znajdzie. Jednak myślę, że będzie na niej problem z uruchomieniem nawet google a co dopiero “większości stron”

https://retrosystemsrevival.blogspot.com/2018/05/k-meleon-74-windows-9x-edition.html

O dziwo da się coś wyszukać w googlach ale gorzej z odpalaniem wyszukiwań tam.

The last version with Windows 98/Me support was SeaMonkey 1.1.19.
https://ftp.mozilla.org/pub/seamonkey/releases/1.1.19/

??? Próbuj zip :smiley:
Ta wersja jeszcze działa ciut:

Google stare też się uruchomi :smiley:

Można próbować zainstalować nowsze przeglądarki, nawet Firefoxa 10 bodajże, ale trzeba przedtem zainstalować programik KernelEx 4.5.2.

Ja jestem ciekawy jak biedny dziadek się zawieci. :wink: Ile one RAM obsługiwały 512, czy 1,5 GB? Taka ilość + sawp na archaicznym hdd….:wink: No i procesor wydajności może 100 p w passmarku… :wink:

Nie piszę teraz o autorze tego tematu bo to może być pasjonat na przykład retro.
Jednak zawsze bardzo współczuje ludziom, których nie stać na nic innego i by mieć jakikolwiek kontakt z techniką są skazani na takie przedpotopowe maszyny. To jest cholernie smutne.
A sam dokładnie wiem jak to jest bo dwa lata temu byłem w sytuacji takiej, że nie mogłem sobie pozwolić na kupno komputera i pracowałem na Windows XP na Celeronie 1.4MHz i 2 GB RAM. Jakoś to działało ale dziś nie wyobrażam sobie pracować na czymś tak archaicznym i powolnym.
Przeglądarka na tym sprzęcie (FF) uruchamiał się około 50s zanim była gotowa do pracy.

Win 98 ma własną. IE.
Możesz zainstalować Firefox 2.0.0.20. To ostatnia wersja na ten system do pobrania tu.
https://ftp.mozilla.org/pub/firefox/releases/2.0.0.20/win32/pl/

Czy włączy większość stron? Jest z grudnia 2008. Jak nie sprawdzisz to się nie dowiesz.

Raczej nim jest ponieważ w innym przypadku używałby coś co do jakiegoś okresu było aktualizowane i kompatybilne z tym systemem a nie pytał o to. Taki FF aż do 2008

No trochę się zgadza bardzo lubię retro, a jeśli o moje stanowisko to mam takie, że da sie korzystać. A z win 98 korzystam po prostu na virtual boxie i planuje kupić jakiś laptopik/komputer pod testowanie takich starych systemów.

Jeśli jeszcze kiedyś Cię to spotka, wpadnij na forum. Pomożemy.

Żadna przeglądarka, którą uda ci się zainstalować na tym systemie nie obsłuży większości stron, śmiem twierdzić, że tylko nieliczne i to nie bez problemów. 30 lat temu nie było chociażby standardu html5 i różnych formatów plików/kodeków, których używa się dzisiaj.

O ty wieczny marudo pogromco uśmiechu dzieci. W sumie wiem nie można mieć dużych oczekiwań do tego systemu operacyjnego, ale warto mieć ambicje oraz możliwość odpalenia chociaż kilku stron.

To już lepiej Archa zainstalować. Przynajmniej nauczysz się czegoś przydatnego :wink:

Jak to już jakiegoś kali zainstalować już bym wolał albo starszą wersje ubuntu.

Tu @anon741072 ma rację ale nie chodzi o kodeki. Problem leży w tym że od 2011 r. rdzeń Gecko 1.8.1 stał się przestarzały, ponieważ główne strony internetowe zrezygnowały z jego obsługi poprzez zastosowanie nowszych technologii prezentacji i skomplikowanych, zasobożernych skryptów. Ci którzy wtedy nie przesiedli się na nowsza wersję musieli korzystać z NoScript.

A to ciekawe. Bo ja tylko skopiowałem to co pisze Mozilla w swej historii dotyczącej Firefoxa.
Ba Ja miałem tę wersje na Win Me. Zaktualizowałem wtedy na 3.
Małolat jesteś.
To chłopczyku wersja silnika przeglądarki decyduje o wszystkim.
A tamten NoScript co robił? Co NoScript może robić.
O widzę że swój post o tym ze silnik przeglądarki o niczym nie decyduje skasowałeś.

Zabawne jest, jak ty na każdym kroku próbujesz innym ubliżać, choćby od młodszych od siebie wyzywając (chyba w twojej opinii jest to obraźliwe). Czy ty serio jesteś takim pokurczem intelektualnym, albo będąc w tym wieku nadal nie radzisz sobie z emocjami, czy to grubszy problem psychiczny?

Ps. Swój post skasowałem zanim coś napisałeś.

No to masz problem bo ja go przeczytałem i mój post jest tylko na to co kasowałeś, odpowiedzią.
Zanim o czymś będziesz pisał dwa razy się zastanów