Windows 98SE i XP

Witam mialem 2 systemy zainstalowane Windowsa 98SE i XP PRO i windowsa 98SE mialem na dysku C: a XP-eka na dysku E:(tylko on byl na systemie plikow NTFS) i sformatowalem dysk C: zeby zainstalowac od nowa 98SE i teraz nie mam ekranu wyboru systemu bo skasowaly sie z dysku C: pliki ktore uruchamialy XP, a plytka mi sie zrysowala z XP i nie moge naistalowac systemu bo mi plytki nie czyta.

Da sie jakos stworzyc te pliku ktore mi zrobią ten ekran wyboru systemu ? i uruchomią system XP ? bo on caly czas jest na tym dysku E: ktorego 98 nie widzi bo to NTFS

Z gory dzieki za pomoc:)

Pozdro

Nie wystarczy plytka instalacyjna bo masz Windowsa XP na partycji NTFS.

Niestety plytke musisz skombinowac lub sciagnac z neta Konsole Odzyskiwania

Musisz zrobic tak:

W Windows 98

Start -> Uruchom -> wpisz cmd i w wierszu polecen wydajesz komende

debug.exe

Jak sie uruchomi to wklep to:

Zamknij debug.exe wpisujac Q

Na dysku C: znajdziesz plik BOOTSECT.DOS

Teraz wloz plyte instalacyjna Windows XP, wejdz do KOnsoli Odzyskiwania i wpisz fixboot

Po restarcie wystartuje Windows XP

I teraz najwazniejsza rzecz:

Zmodyfikuj plik BOOT.INI. W sekcji [operating systems] dopisz wiersz

C:\BOOTSECT.DOS=“Microsoft Windows 98”

Na koniec kopiujesz plik BOOTSECT.DOS do główngo katalogu partycji NTFS i zresetuj kompa.

Skad to moge sciagnac ? bo nie moge znalesc

jak się orinetuje to konsola odzyskiwania jest wbudowana w xp.

możesz chociaż zabotować z tej płyty od xp??

Nie, plytki calkowicie nie czyta (tak to jest jak sie czyma plytki bez pudelek i nimi poniebiera:p)

Wypal to na plytce CD. Recovery Console masz tutaj

Mam juz plytke z XP

ale gdy wloze ją przy uruchamianiu kompa pisze mi

Cannot load DOS! please retry czy cosik takiego

O co w tym chodzi ? :confused:

Ty masz SP2?

Najlepiej i najprosciej dla Ciebie bedzie przygotowanie 6 dyskietek. Sciagnij sobie bootdiski instalacyjne dla WinXP Pro. Masz tutaj

Jak wgrasz je do 6 dyskietek to wloz pierwsza i zrestartuj kompa. W biosie ustaw, zeby sie uruchamialo ze stacji dyskietek. Jak wystartujesz z dyskietki zostaniesz poproszony o włożenie następnej…

Pojawi się pozniej wybór opcji instalacyjnych, w których wybierasz przejście do konsoli. Wciskasz R

Dalej juz wiesz co zrobic?

Po podaniu hasla wpiszesz fixmbr i po klopocie

Hmm mam teraz taki problem

wlozylem plytke z XP w win98 i dalem nowa instalacja i potem jak mi zrestartowalo dalem R i weszlem do konsoli i wpisalem fixboot i napisalo ze cos tam pomyslnie i gdy uruchamiam kompa mam do wyboru tylko Windows 98 i instalator XP wiec wlazlem znow do tej konsoli i wpisalem fixmbr i zrobilo pomyslnie i dalej jest tylko instalator i windows 98 a moj plik boot.ini wyglada tak

[boot Loader]

Timeout=5

Default=C:$WIN_NT$.~BT\BOOTSECT.DAT

[Operating Systems]

C:$WIN_NT$.~BT\BOOTSECT.DAT=“Instalator systemu Microsoft Windows XP Professional”

C:=“Microsoft Windows”

Moze tu mam cos zmienic tylko co ?

Złączono Posta : 18.03.2006 (Sob) 23:25

wrypuje mi sie ten instalator zamiast mojego systemu pewnie w linijce

:$WIN_NT$.~BT\BOOTSECT.DAT=“Instalator systemu Microsoft Windows XP Professional”

czeba cos zmienic tylko nie wiem co nie wiem jaką komende wpisac zeby był wybór windowsa XP a nie instalatora

Wklej to do boot.ini

Tam jest liczba 3 (dysk E => partition(3)) jesli WinXP jest na trzeciej partycji. Jesli bedzie na drugiej czyli D to zamiast 3 daj 2

Usuń folder $WIN_NT$.~BT z dysku C

Najpierw stworz plik BOOTSECT.DOS w Win98 a potem przekopiuj na partycje E tam gdzie Windows XP Pro

Wielkie dzieki, teraz wszystko dziala :slight_smile:

Utatowaliscie moj system :slight_smile:

zmień to bo jakiś mod tu zajrzy i będziesz miał bonusa :x

Heh oki juz zmienione Dzieki :slight_smile: