Windows a RAm

Jak to jest z iloscia max pamieci ram widzanej przez WINDOWSA xp home bo prof to ponac ma tylko rozwiniecie costam do internetu wiecej opcji.

czy jezeli mam np.4 to widac 3gb z hakiem ale czy to tylko widac 3 gb a pracuja normalnie 4 gb

jak moge spr ilo bitowy mam system ?

we właściwościach systemu (mój komputer prawym właściwości), albo menustart -> uruchom -> wpisz winver.

rozumiem że chodzi o Windows XP - widocznie nie potrafi wykorzystać 4gb (nie miałem tyle)

byc może są jakieś triki w Win które umożliwiają poprawienie tego (google)

wykorzystuje tyle ile “widzi”.

nic tam nie pisze ilu mam bitowy system tylko jaki servis pack kompilacaja versja ani słowa o bitach

moze dlatego ze jeszcze nie aktywowałem

czy 64 bitowa wersja Xp ma mozliwosc obsluzeniea 4 gb lub wiecej

to czyli jak mam 4 kosci po 1gb to jedna nie pracuje ?? czy poprostu pracuje jak wszystkie tylko jej windows nie widzi?

Systemy 32 bitowe widzą do 3Gb pamieci

64 bitowe 4Gb i więcej

nie wiem sprawdź na stronie microsoftu. pamiętaj że x64 nie ma w wersji pl i nie będzie.

4gb obsłużą wersje serwerowe windows czyli windows 2003 server (standard).

to czyli jak mam sprawdzic ilu bitowy mam system ?

jest w wersii PL to chyba odpada ze 64bit ?

tak jak już pisałem jakbyś miał 64bit to w winver albo właściwościach komputera było by to napisane…

a to spoko rozumniem jzu all tylko mozecie mi powiedziec gdzie winde z 64 bit dostane ? gdybym wiedzial ze sa takei ograniczenie nigdy bym swojej nie kupil a i w jakiej cenie jest ta z 64 bit ?

u lokalnego przedstawiciela Microsoft lub licencjonowanych dilerów.

zobacz sobie na allegro.pl

na allegro.pl brak xp 64 bit jest jedynie vista ale dobra ok thx to co chciałęm sie dowiedziec to sie dowioedziałem

thx za help w koncu ktos kto wyciąga ponad 80 postów na dzien musi się znac na rzeczy :!:

Pozdro :slight_smile:

pracuja obie, zwlaszcza, ze sa w dualu :slight_smile:

reszte, niewykorzystanej pamieci, mozesz przeznaczyc na plik wymiany/pamiec wirtualna - za darmo do 64mb, wiecej jest platne

skoro masz 4gb pam, to pw mozesz wylaczyc calkowicie (ew. dac min. 2mb, co jest bezsensem) lub umiescic ja wlasnie w ‘niewidzianej’ przestrzeni ram tworzac ramdisk

Powinno chodzic

mam ten sam problem mam 4gbw dual 2x2gb i xp pro widzi jako 3,56gb ram czy vista tak samo bedzie widziec ram?

Vista 64 bit będzie widziała pełne 4 GB :slight_smile: