Windows Azure - jak połączyć się z zewnątrz do VM

W ramach możliwości wytestowania Windows Azure postanowiłem odpalić jakąś małą maszynę wirtualną (VPS). Konfiguracja, odpalenie - wszystko cacy. Zainstalowałem xampp, postawiłem jakąś przykładową stronkę, ustawiłem endpoints. Problem powstaje, gdy próbuję nawiązać połączenie poprzez publiczne IP z tą VM. W ogóle nie mam możliwości połączenia. Czy te IP, które jest podane jako publiczne pozwala na połączenie z tym serwerem? Kombinuję i nie rozumiem, dlaczego nie mogę nawiązać połączenia.

@up tak, już się uporałem. Należało dodatkowo wyłączyć firewall.

Nie wiem jak wygląda WA, ale korzystam z innej usługi, w której mogę utworzyć 5 VMek. Wszystkie VMki są za firewallem oraz za NATem (mam przydzielone 2 publiczne IP i mogę stworzyć dwie sieci wirtualne - obie za NATem). Gdy stawiam np. serwer www, to muszę otworzyć port 80 na firewallu oraz przekierować port na tę VMkę. Firewalla wyłączać nie musisz, dodaj tylko reguły dla portów 80 i 443. Jeśli to windowsowy firewall i sama platforma innej zapory nie dostarcza, to wyłączanie jej w systemie to raczej mało ciekawy sposób. Jeśli masz podobnie jak ja, to otwierasz port na zaporze i ewentualnie robisz przekierowanie, jeśli też masz NAT.