Windows Azure - pytanie dot. kosztów licencji na storage

Chciałbym zapytać (gdyż nie znalazłem tejże informacji nigdzie na stronie Microsoftu), czy istnieje jakaś minimalna ilość danych, za którą naliczana jest opłata w usłudze magazynu danych Windows Azure, czy jest to naliczane indywidualnie od min. 1 GB?

 

Również, czy wykupywana subskrypcja jest minimum na rok, czy może być anulowana w każdym miesiącu?

 

Z góry dziękuję.

Zgodnie z regulaminem, który zaakceptowałeś podczas rejestracji, proszę dokonać zmiany tytułu na taki, który wstępnie opisze problem, w przeciwnym razie temat zostanie przeniesiony do kosza.

W celu dokonania korekty tytuły należy użyć opcji edytuj w poście otwierającym wątek, a następnie skorzystać z pełnego edytora tekstu.

Jasne, sorry.

Subskrypcja ma wersje albo 6 i 12 miesięczne, gdzie cena jest nieco niższa niż w “płatności zgodnej z rzeczywistym użyciem”, gdzie po prostu możesz przerwać korzystanie z usług w dowolnym momencie, a dostajesz rachunek co miesiąc.

 

Z tego co pamiętam, to nie ma minimalnej ilości danych, płacisz za tyle, ile masz, z dokładnością do kolejnego gigabajta. Ale liczone jest proporcjonalne zużycie w miesiącu, czyli na przykład jak przez pół miesiąca masz 10 GB, a przez drugie pół masz 0 GB, to zapłacisz za 5 GB.

 

Do tego masz jeszcze koszt transakcji - każde 100 000 zapisów/odczytów kosztuje (chyba 0,01€, ale kosztuje).

 

Jedyne, co jest darmowe, to 5 GB transferu w miesiącu.

Przez 30 dni masz za free (konkretnie dostajesz 600+ zł za darmo, które w ciągu tych 30 dni możesz użyć do opłacenia) - więcej info: http://www.senetic.pl/blog/chmura-microsoft-azure-600-zl-na-przetestowanie-od-microsoft/

 

Kilka dni temu Microsoft wycofał się z tej formy licencjonowania, choć na niektórych językach jeszcze ją widać. Taniej będzie kupując w OL u partnerów.