Windows Boot Failure - system nie wstaje


(Lolson123) #1

Na początek podaje linka do problemu który wystąpił parę dni wcześniej. Jako że nie miałem wtedy czasu zajmować się tym komputerem wracam do próby odratowania go.

problem-antivirus-net-t434391-15.html

Znowu zaczęły wyskakiwać masowo komunikaty o trojanie/wirusie/kwarantannie. Skończyło się na tym że antywirus usunął coś blokował/skanował i kazał uruchomić komputer od nowa. Po uruchomieniu wyskakuje "Windows Boot Failrue. Press "OK" to fix boot failure" w safe modzie. Klikam ok, wyskakuje Disk Diagnostic, daje mu start ale po sprawdzeniu wracamy do punktu wyjścia. Jakieś porady jak się w końcu pozbyć tych syfów z komputera? Domyślam się że "format" rozwiązał by problem ale bardzo zależy mi na plikach które się znajdują na dysku. Jak je mogę odratować?

Z góry dzięki za pomoc.


(Spandau) #2

Podaj raport z OTLPE instrukcja znajdziesz tutaj http://www.fixitpc.pl/topic/61-diagnost ... systemowe/


(Lolson123) #3

Udało mi się usunąć trochę syfu za pomocą wiersza poleceń i combofixa. System wstał, zgrałem dane które potrzebowałem i zrobiłem system recovery. Teraz mam ustawienia fabryczne tak jak laptopa dostałem ze sklepu. Przed recovery combofix znalazł jakieś rootkity (mnie to dużo nie mówi) i nie wiem czy na pewno udało mi się wszystkiego pozbyć. Wrzucam logi z OTL z prośbą o sprawdzenie czy coś jeszcze zostało i czy z czymś może być problem. Jeszcze jakieś logi z innego programu mam wrzucić?

Dzięki za odpowiedź.

http://www.wklejto.pl/93319 - OTL

http://wklejto.pl/93318 - extras


(Spandau) #4

Jeśli użyty został Combofix to obowiązkowo powinieneś zaprezentować raport z tego narzędzia Chyba że już go nie masz bo:

No właśnie, słowo jakieś też mi dużo nie mówi

W logu OTL nic ciekawego Usuń ręcznie plik

Zaktualizuj system oraz IE


(Lolson123) #5

Niestety (albo i stety) log z combofixa poszedł razem z recovery. Teraz już nie ma sensu robić loga combofixem? Czy lepiej zrobić i wrzucić?

System już zaktualizowany, IE tak samo.

Jak na razie wszystko ładnie śmiga.

Dzięki za pomoc.


(Spandau) #6

Nie ma sensu Wszystko jest OK


(Lolson123) #7

Znalazłem log na pendrivie - widocznie zgrałem razem z danymi. To ten zrobiony gdy combofix "odblokował" mi system. Myślę że nic się i tak nie uchowało z tych wirusów po recovery ale mimo wszystko lepiej żeby ktoś kto się na tym zna zerknął czy nie muszę na coś jeszcze zwrócić uwagę.

http://wklejto.pl/93547

Dzięki!


(Spandau) #8

Combofix usunął co miał usunąć ponieważ system został przywrócony i zaktualizowany wszystko powinno być już dobrze