Windows CreationTool błąd

Siema gdy chciałem otworzyć program Windows CreationTool To ukazał mi się błąd Wystąpił problem pobierania niektórych plików. Nie mogliśmy pobrać wszystkich potrzebnych plików. Sprawdź swoje połączenie internetowe i spróbuj ponownie uruchomić to narzędzie. Kod błędu: 0x80072EE7-0x90018.
O co w tym chodzi?

Przechwytywanie

Komunikat wspomina o problemach z połączeniem. Może miałeś jakiś zanik sieci? Może wybrany pendrive jest za mały? :thinking:

Nic z tych rzeczy. Gdy odpalam program to automatycznie wyskakuje błąd.

Sprawdź na innym łączu / w trybie awaryjnym z dostępem do sieci / na innym PC.

Program możesz pobrać kolejny raz, może plik niby ma 18,6 MiB ale bitowo jest coś z nim na tyle nie tak, że nie łączy się z serwerem.

I dlatego nie lubię tego całego “toola”, bo jak to zwykle w MS: komunikaty o błędach są przejrzyste i jednoznaczne.

Zawsze pobieram ISO i wypalam “zewnętrznym” narzędziem.

A z jakiej strony pobierasz iso?

Też tak zawsze robiłem, ale ostatnio bios mi nie rozpoznaje obrazów przekopiowanych przez DD z ISO na pendrive. Coś chyba zmienili? Celowo robią pod górkę? :thinking:

Najgorsze jak ten ich CreationToll wysypie się pod koniec robienia pendrive i trzeba wszystko zaczynać od nowa :confused:

Ze strony MS, tylko przeglądarka nie może się przedstawić, że działa pod Windowsem :wink: Trzeba zmienić user agent, albo pobierać z linuksa :smiley:
Tutaj masz obraz 64bit, a tutaj 32bit. Linki ważne chyba przez 24 godziny.

Czy mogę w tej instalcę uaktywnić windows bez klucza?

Jak to bez klucza? Jeśli klucz masz zapisany w BIOS to aktywacja przebiegnie automatycznie, jeśli nie to będziesz musiał go podać. Podczas instalacji możesz pominąć ten krok i zrobić to później. Wszystko tak samo jakbyś utworzył pendrive przez CreationTool.

1 polubienie

A czy jest to legalny windows bo mam obawy?

Przecież moje linki prowadzą na serwery Microsoftu… wiec… tak, to jest legalny, oficjalny system :smiley:

ok a czy gdy dam opcje przy instalacji nie mam klucza to mogą po tych 30 dniach być jakieś konsekwencje prawne

W domu raczej nie :wink:

Bo mam mały problem instalowałem tego windowsa 10 na vmware i nie musiałem wpisywać klucza nwm o co chodzi xD

Ponieważ masz miesiąc na jego wpisanie, dopiero po tym czasie zostaną zablokowane pewne funkcje, a na monitorze będzie wyświetlane ostrzeżenie.

i tyle? nie powinienem mieć problemów prawnych?

Jeśli się pokłócisz ze sąsiadem to może na ciebie nasłać Billa Gatesa :wink:

xDDD Dzk za odp

Do Windows 8.1 jest problem by zrobić instalacje bez klucza jak VBox / VMware nie symuluje klucza w swoim Biosie (ja nie widziałem, by obraz 8.1 miał opcje “nie mam klucza” przy instalacji w VBox).