WINDOWS czy LINUX?

Temat można zamknąć bo same kłutnie są

śmuechu warte to to co napisałeś :smiley: na 128 może sie trcohe przycinac w extremalnych sytuacjach… na 256 chodzi idealnie i nie ma mozliwosci zwiechy [oczywiscie na dobrze dobranym sprzecie]

pozatym system zalezy od uzytkownika wiec prosze o zamkniecie tego tematu bo to kolejny w stylu zaraz bedzie co lepsze… 8)

dodajcie do tego mulacego nortona czy kasperczaka, gadu, jakis program p2p i zobaczycie czy tak sie da :wink:

knapik na nie jednym kompie dawalem taka konfiguracje i system dzialal bez problemu… pozatym nortonna od jakiegos czasu zastepuje AV wiec mowy o zamulaniu przez antyvirusa nie ma…

Da się.

A co do tematu, to gdyby nie to, że na Linuksa nie działają gry, to już dawno bym Windowsa nie miał 8)

mam tak samo jak ty :mrgreen:

Lepiej byście się czymś pożytecznym zajeli a nie tylko gierki i gierki…

adam9870 dobrze mówi, nalać mu piwa/soku :smiley:

btw. szkoda ze nie ma takiej alternatywy dla windows z prawdziewgo zdarzenia :?

Racja. Przydała by się dobra, darmowa itp.

… ale takich rzeczy nawet w Erze nie ma.

monopol windowsa moglby zlamac jakis wielki potentat, moze google wypuszczajac swoj linuxowy system…Kto wie, dystrybucje linuxa i unix beda sie preznie rozwijac, fajnie jakby wszedl (oprocz mac os) jakis 3 liczacy sie gracz, ale to na ta chwile malo prawdopodobne…

Jakby nie mowic windows dla wielu jest juz nudny i z czystej ciekawosci przechodza na linuxa.

knapik własnie mi chodziło o coś “nowego” a nie kolejną dystrybucje linuxa… a czy google wpuści system pod swoja bandera? watpie… oni chyba ida w innym kierunku…

128MB ? 256MB ? Stabilny XP ? Poraz kolejny : Śmiechu warte !

Do czego ty używasz komputera ?? Jak do słuchania MP3 i oglądania filmów to MOŻE masz rację. Miałem okazję używać LAPTOPÓW z DOBRANYMI MARKOWYMI KOMPONENTAMI na 128MB i 256MB RAM. I co ? I jajco - windows rozwala się na nich i trzeba go co 3-4 miesiące reinstalować… Poza tym kiedy odpali się na raz za dużo programów, ram się skończy to Blue Screen Of Death jest NIE DO UNIKNIĘCIA.

Najlepiej to jeszcze takiego XP ze 128MB zostawić odpalonego na noc… TO JEST TOTALNA MASAKRA I NIE WMÓWISZ MI ŻE JEST INACZEJ !!

Przy czym używałem na tych laptopach BARDZO ZRÓŻNICOWANEJ gamy aplikacji do tworzenia grafiki 2D, 3D, różnych formatów dokumentów, różnych edytorów, konwerterów itd- zdaję sobie sprawę że nie kazdy takich używa, ale jak dla MOICH potrzeb, to WINDOWS WYSIADA totalnie.

Eeeee bez komentarza panowie. Po prostu JA WYKORZYSTUJĘ 100% możliwości mojego komputera - mój komputer NIGDY się nie nudzi - ESKPLOATUJĘ GO NA TOTALNEGO MAKSA. Więc jeśli nie macie takich doświadczeń jak ja, to przestańcie mi chrzanić, że XP na 128 lub 256 MB RAMu jest STABILNY - bo to jest (przy INTENSYWNEJ EKSPLOATACJI) ABSOLUTNIE NIEWYKONALNE.

EDIT :

A już nawet nie mówię co będzie jak się takiego mocno eksploatowanego windowsa pare razy NIESPODZIEWANIE zrestartuje (przyciskiem RESET). Totalna masakra - wiem bo miałem kiedyś wiele awarii prądu i w windowsie wygląda to tak że za którymś restartem cały system może się rozlecieć. I nawet nie będę się o to wykłócał, bo to jest OCZYWISTA prawda…

Możecie to nawet przetestować - spróbujcie codziennie tak z 10 razy restartować kompa w trakcie pracy z jakąś zasobożerną aplikacją (np Photoshop, MsOffice, jakaś popularna gra w 3D na topie). GWARANTUJĘ że system nie przetrzyma tygodnia…

BlackMan to widocznie mamy inne doswiadczenia i inaczej skonfigurowany sprzet…

na 256MB na bank nie ma czego takiego jak zwiecha czy obciazenie systemu… komputery ktore konfigurowalem z taka iloscia ram słuzyły roznie od grania w przerozne gierki [i nie mam tu na mysli sapera] po projektowanie grafiki, wnetrz 3d, moj komp dziala bez przerwy od 4 dni i od 4 dni jest podlaczony do netu sicagajac plik iso z linuxem :wink: do tego dziala “mini” serwer juz o radiu internetowym nie wspomne… łacze jest obciazone na maxa, w tle dziala 7 programów i wszystko jest cacy [procek 42% zuzycia]

wiec albo drogi BlackMan albo sie zatrzymales na czasach gdy 95 zawiesił Ci sie na pasjansie i od tego czasu nie widziales dobrze skonfigurowanego windowsa [seria NT] albo nie potrafisz dobrze tego zrobic i tyle… no ale różni ludzie… rózne umiejetnosć…

BlackMan , trochę przesadzasz w tej swojej nienawiści do MS. W pracy mam kilka komputerów z 256 MB RAM i XP działa na nich idealnie. Od kilku lat. Oczywiście, nie ma tak gier itp. Zwykła praca biurowa.

Sam jestem zwolennikiem Linuksa, ale to co Ty wypisujesz, to nawet mnie śmieszy.

BlackMan

HeHeHe

Wez ty człowieku się zastanów co piszesz XPka nie można na noc włączonego zostawic ze 128 Mb RAMU ??? To co powiesz na to:

beztytuu9pp.th.jpg

Spójz na sekcje Czas pracy systemu :):slight_smile: i zapewniem Cię ze mam 128 MB RAMU :):slight_smile:

beztytuu7bn.th.jpg

A tu masz dowód i co teraz ?

DonKosiorrro

całkowita pamięęć fizyczna 127 MB

wolna pamięć fizyczna 16 MB

i sprubuj tu jeszcze odpalić kilka procesów…

tzn. nie zebym mial cos przeciw XP, ale na 128 to komfortu pracy przez polroku jak go mialem na starym kompie to nie uświadczyłem, niestabilność, wolność działania

WINDOWS! !!

Biedny Bill Gates… :frowning: Wybieram Windowsa(Okienka :stuck_out_tongue: )

Windows

Bardzo odkrywcze i wnoszące wiele do dyskusji wypowiedzi 8)