WINDOWS czy LINUX?

Myslisz się od tych 12 dni ani razu mi sie nie zresetował, ani razu nie wyswietlił zadnego błedu ani nic o braku pamięci wirtualnej… wiec chyba jest OK… Na 128 MB RAMU mozna pracować bardzo dobrze

DonKosiorrro ale z nimi sie nie dogadasz… Panowie specy wiedza lepiej :smiley: wiec koniec tematu myśle… :wink:

Mi tez sie tak wydaję…

Panowi chyba mysla że jak u nich tak jest to ma tak byc u wszystkich i nie ma o cym dyskutowac :):slight_smile:

No to moze jeszcze takie fakty :x

  • Wiekszosc dystrybucji linuxa wspiera zarowno procesory 32 i 64bit. Windowsa 64 bit nie widzialem nigdy ani w sklepie ani u kogos na kompie z prockiem 64, nawet nie jestem pewien czy istnieje 8)

  • Linux jest zdecydowanie lepszy do surfowania po necie jesli chodzi o bezpieczenstwo. Koszt bezpiecznego przegladania stron na legalnej windzie to jakies 600 zl + roczny kosz aktualizacji pakietów zabezpieczajacych, chyba ze ktos ma podstawowa wiedze informatyczna i uzywa DOBREGO darmowego oprogramowania a jak wiemy % takich ludzi jest znikomy.

A ja mam i xp i linuxa,co daje mi duzy komfort pracy. Nie zamierzam jednak kupowac juz Visty,ani pozniej Vienny, ani NICZEGO co jest i bedzie zamkniete, drogie i dziurawe.

WINDOWS XP 64 BIT

Czy ja wiem darmowy dokonały Firewall

Sunbelt Kerio Personal Firerwall 4

i AntiVirus którego koszt wynosi mnie 4,90 zł co 4 tygodnie :):slight_smile:

Nod32 2.5 dołaczony do KŚ

I tutaj się zgadzam :):slight_smile:

knapik to nie są fakty tylko Twoje jakieś widzi mi sie :wink:

Nie jestem znawca ale windows 64bit na polce w sklepie nie widzielem. Wiem ze istnieje ale co z tego jak nie jest popularny. Co do antywirów i antyspyware to chyba nie zaprzeczysz ze trzeba miec jakakolwiek wiedze? Wiekszosc “szarych” ludzi nadal pozostaje przy wbudowanym windosowskim firewalu, aktualizacjach i np. adaware od swieta :slight_smile:

“poniewaz XP 32 ma jakotakie wspomaganie procków 64” :wink: < tak to cytat ze sklepów komupterowych… jak to sie ma w praktyce? win32 chodzi szyciej na x64 :wink: kupic windowsa mozna ale tylko w angielskiej wersji…

co to statystycznych kowalskich… 90% z nich ma neostrade i dlanich nie trrzeba jakis super zabezpieczen :wink: oni tylko maja GG, cos do filmow i sapera :slight_smile: ja jak konfiguruje kompa dla takich ludzi to daje im tylko AV i mam z głowy “serwis” na kilka/kilkanasice miesiecy…

Pod linuxem możesz korzystac z 2-óch monitorów i kont użytkwników naraz. Czyli 2 osoby przy kompie równocześnie…

MateuszP taki manewr jest tez na windowsa :wink: wiec sie zabardzo nie wychiliłes…

szarpnelem sie na xpeka 64 bit (najgorzej moje wydane pieniadze na soft) z komputronika i powiem jedno… jesli ktos mi powie ze pod windowsem wszystko dziala to zabije smiechem. Jak pod linuksem wszystko mi dziala tak pod winem polowa sprzetu ma jakies problemy z kosmosu. Odnosnie gier i linuksa:

fvwm0ll.th.jpg

Moge porobic skriny jeszcze np z quake4 czy dooma 3 badz tez hl2 cs’a homeworlda i paru innych gier, ktore posiedam.

Pisanie:

to takie troche mijanie sie z prawda. Faktem jest ze multum tytulow nie dziala. Linux w pod tym wzgledem jednak ciagle prze do przodu.

Jak dla mnie Linux.

Alinoe owszem działa tylko trzeba jeszcze potrafić to ustawić…