Windows Defender - czy on w ogóle coś znajduje?

Witam

Zainstalowałem niedawno ten program, nie podejrzewam żebym coś miał bo używam bezpiecznej przeglądarki i nie wchodze na podejrzane strony ale… Słyszałem że ten program nic nie znajduje czy to prawda? Czy może to ktoś poprzeć jakimś swoim testem?

Kazdy gada co innego.

Napewno coś znajduje i to na 100% ale SpyBot ma znacznie większą baze i go polecam… ale i tak zaraz każdy zacznie polecać coś innego. W każdym bądź razie nie polecam niczego z microshiftu :confused:

Ten program jest domyślnie ustawiony na automatyczne reakcje zdefiniowane w Microsoft SpyNet jeżeli chcesz być informowany o tym co się dzieje w twoim komputerze to musisz zmienić członostwo z grupy podstawowej na zaawansowana.Aby to zrobić wchodzisz w Defendera - narzędzia - społeczność Microsoft SpyNet i wybierasz opcje członkowstwo zaawansowane.Wtedy będziesz informowany o kazdej nowej akcji jakiegokolwiek programu która nie jest zdefiniowana.

na pewno coś wykrywa :wink: Ja używałem wczesniejszego stadium tego programu (Microsoft Antispyware) i był w miarę dobry. Zawieszał się czasem.

Tak znajduje , jeżeli nic nie ma znaczy że masz czysty system (hehe!) , dalej nie chce mi się komentować.

Coś na pewno, bo wiele razy (pod XP, pod Vistą ani razu) mi coś znalazł. Nie wiadomo oczywiście czy wszystko.

Co jak co, ale ja uważam że Microsoft najlepiej zna się na naprawianiu własnego software’u.

Ostatnio mi w samym systemie wykrył no jak to napisał trojana i usunoł był to pierwszy syf który znalazł od dnia kiedy zainstalowałem oficjalna wersje :stuck_out_tongue:

No niestety tak nie jest :stuck_out_tongue:

Porównaj sobie np: Baze Defendera z SpyBotem, Systemowy defragmentator z paragon magic itp

Ale to był OT

M_a_r_i_o: No, może co do Defendera jestem nieco w błędzie, jedno jest pewne: na Viście nic mi nie wykrywa i nie mam żadnych problemów. Baza zagrożeń jest codziennie aktualizowana, jak cała reszta. No cóż, zły nie jest.

Lubię go też za małe zużycie zasobów i procesora przy skanowaniu. Sam skanuje się co dwa dni i nawet o tym nie wiedziałem :stuck_out_tongue:

A co do systemowego defragmentatora to również dopiero niedawno odkryłem że się defragmentuje co tydzień ;d Kocham Vistę, bo się z nią cackać nie trzeba :wink: Opiekuje się sobą sama :stuck_out_tongue:

Jeszcze tego by brakowało, żeby Defender pożerał dodatkowe zasoby, wystarczy, że sama Vista to średnio 800 mega ramu (producenci kostek pamięci bardzo się cieszą)

u mnie czysta vista zajmuje około 300 więc zalecam czystą instalację bez zbędnego softu producenta(jeśli jest to laptop lub firmówka PC)