Windows Defender - dziwny problem

Mam dziwny problem… Dostaję komunikat aby zaktualizować definicję w defenderze ale za każdą próbą aktualizacji Wyskakuje mi. ciągle to samo czy ktoś wie jak to naprawić abym miał Zaktualizowane ?? jakieś Pomysły wcześniej bez problemu aktualizowało mi :wink: Windows 7 64

Najlepiej to zmienić antywirusa. Defender w Windowsie 7 nie jest skuteczny.
Ten problem występuje po stronie serwerów Microsoft.

Ogólnie sa problemy z aktualziacjami Windows Defendera.

Być może ma wpływ na to zmiana metody podpisu aktualizacji na SHA 2

https://www.microsoft.com/en-us/wdsi/defenderupdates
cytat:
Note: Starting on Monday October 21, 2019, the Security intelligence update packages will be SHA2 signed.
Please make sure you have the necessary update installed to support SHA2 signing, see 2019 SHA-2 Code Signing Support requirement for Windows and WSUS.

Czyli Nie Da się Tego Naprawić w takim razie jaki antywirus zamiast defendera Dobry i Darmowy ?? :wink: czy Może Microsoft To Naprawi

Dwie opcje:
1- Zmiana antywirusa.
2- Wgrać wszystkie niezbędne aktualizacje z Windows Update do obsługi SHA-2

Windows Update mam wyłączone aby nie szukało aktualizacji może to w tym tkwi problem i temu się tak dzieje ;)…

To by się zgadzało.
Od jak dawna wyłączony?
Mam doskonałe narzędzie na niechciane aktualizacje (w Win8 i Win8.1 można to jeszcze kontrolować).
Może warto włączyć?

Od czystej Instalacji Windowsa 7 Wyłączyłem tą opcję aby automatycznie szukało aktualizacji i instalowało więc Bardzo długo :wink: dobra spróbuję włączyć i niech szuka zobaczymy… tylko czy mam instalować wszystkie aktualizacje z windows Update Czy Nie ??

Jedna uwaga.
Poprawek może być około 200.
Nie instaluj wszystkich na raz !!!
Najpierw te duże ostatnie pakiety pojedynczo
Opcjonalne na koniec.
Możesz mieć problem z wyszukiwaniem - będzie szukał w nieskończoność.
trzeba wówczas zrobić to tak:

KB3172605 + restart
+
KB3177467 + restart (od 10 września 2019 może być ta aktualizacja - KB4516655)

Co do niechcianych i ich ukrywania zapraszam po mój skrypt UUAWU na forum Winclub(konieczna rejestracja - warto )

pzdr.


Mam Instalować Wszystkie Aktualizacje jakie tylko znajdzie czy Nie Trzeba Będzie ?? każdej

Lepiej podłącz laptopa do prądu.
Jak robisz z tym porządek , to lepiej raz a dobrze.
Pisałem, najpierw duże (od 200-300 MB wzwyż), potem pójdą mniejsze
na końcu daj opcjonalne.
A na sam koniec skrypt - usunie niechciane i ukryje je w Windows update

W sumie pytanie czy ten system ma jakieś 9 lat na dysku bez reinstalacji i czy jest pozbawiony SP1.

Windows 7 Home Premium
Service Pack 1 posiada. nie taki stary bo nie dawno robiłem instalację na nowo

1 polubienie

No to co, że robiłeś instalację nie dawno, ale Instalka stara. Microsoft nie uaktualnia ISO.

Tylko że To nie jest ISO Tylko w oryginalnym pudełku z nalepką z Kodem Który aktywuje System więc to nie jest ściągnięte z Neta :wink:

To bez znaczenia, skąd. System jest stary w każdym bądź razie, niestety stary, ale ma swoich zwolenników do dziś. Chętnie sam bym wrócił na “Siódemkę”, lecz koniec wsparcia za pasem i to zniechęca.

No to chyba trzeba będzie przejść na Windows 8 Ale z kolei bez klucza to system będę miał nie aktywowany i to nic nie da bo nie mam klucza do 8 tylko 7 jest aktywowana…

Zawsze możesz W10 aktywować kluczem z W7.

Ale Windows 10 żeby płynnie działał potrzebuje mieć komputer który jest Mocny a ten Laptop Nie bardzo więc system by się zacinał podczas włączania długo by trwało i cóż :wink: Przycinki w używaniu programów itp instalować na czysto Win 10 utracić zdjęcia wszystkie pliki a potem i tak będzie wolno chodził ten system ?? :wink:

1 polubienie

Ten system ma swoje “humorki”. Jednego dnia działa szybko, sprawnie, innego dnia jest wolny, myśli długo. Na starszych komputerach to jest odczuwalne.